دروازه‌بان سابق استقلال و تیم ملی گفت:استقلال به لحاظ روحی تحت فشار است باید شکل بازی‌اش را تغییر دهد.

هادی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص عملکرد تیم استقلال در ۷ هفته گذشته در رقابت‌های لیگ برتر اظهار داشت: واقعیت این است که استقلال نوسان زیاد داشته و در نتیجه‌گیری خوب عمل نکرده است. البته باید برای علت این عدم نتیجه‌گیری به عقب برگشته و عامل آن را پیدا کنیم.

وی افزود:اولین عامل این است که استقلال نباید این همه دچار تغییر و تحول می‌شد و به نظرم مظلومی سال گذشته هزینه تغییر و تحولات در استقلال را پرداخت کرد. او یکسری جوان آورده بود و در مجموع بد هم نتیجه نگرفتند و می‌شد با تغییرات اندک و پر کردن نقاط ضعف تیم خوبی را روانه مسابقات امسال کرد. حالا که این همه تغییر شده این دگرگونی نیازمند زمان است. دومین عامل اینجا بود که بازیکنانی به استقلال آمدند که همگی در تیم‌های سابق خود تاثیرگذار بودند و آنها این حس را داشتند که در اینجا هم تاثیر گذار هستند اما همه می‌دانند بازی در استقلال شرایط متفاوت می‌خواهد.

دروازه‌بان سابق استقلال تاکید کرد: مبحث بعدی در مورد استقلال تاکتیکی و شکل بازی این تیم است که مطمئنا کار را سخت می‌کند. استقلال سال گذشته به سبک دیگری بازی می‌کرد و امسال کلا سبک و سیاق و بازیکنان عوض شدند و همین مسئله تیم را دچار مشکل کرد.

وی در خصوص اینکه آیا می‌توان به این تیم امید قهرمانی داشت، گفت: خیلی زود است که بخواهیم امیدوار یا ناامید باشیم. با بازی‌های ۳ امتیازی تغییرات در جدول زود اتفاق می‌افتد ولی اینکه چه اتفاقاتی در آینده رخ می‌دهد مبحث دیگری است. من اعتقاد دارم استقلال از لحاظ روحی تحت فشار است.به نظرم تعطیلات اول خیلی به نفع استقلال شد و با کار بدنسازی توانستند شرایط را بهتر کنند. اتفاقا دیدم که آقای فریبا مصاحبه کرد و گفت تعطیلات دوم به ضرر استقلال است. همه این صحبت‌ها نشان می‌دهد که این تیم تحت فشار روحی است و هنوز مشخص نیست آیا بعد از تعطیلات استقلال بازی‌اش را می‌برد یا نه.

به گزارش فارس علیرضا منصوریان در نشست خبری قبل از بازی با ماشین‌سازی عنوان کرد که برخی پیشکسوتان شمشیر را برای وی از رو بستند. هادی طباطبایی در این باره گفت: علی منصوریان دوست خوب من است ولی من به او می‌گویم تمامی این مسائل همیشه در استقلال و پرسپولیس و تیم‌های بزرگ وجود دارد. پس نمی‌توان این مقوله را حذف کرد. من به دوست خوبم توصیه می‌کنم اگر از تو انتقاد می‌شود نکات مثبتش را برای خودت و تیمت کنار بگذار و بقیه را دور بریز. شاید از داخل انتقادات جرقه‌ای برای تو باشد که بتوانی برای تیمت استفاده کنی.

طباطبایی تاکید کرد:اول فصل پیشنهادی به علی منصوریان دادم که اتفاقا او حرف‌هایم را گوش کرد و خیلی هم رویش فکر کرد ولی آن را عملی نکرد. من به منصوریان می‌گویم اگر پیشکسوتان حرفی می‌زنند از سر دلسوزی برای استقلال است. او است که از تیمش اشراف دارد و سعی می‌کند بهترین‌ها را برای تیمش انتخاب کند. ولی آنهایی هم که از بیرون می‌بینند نظرات خود را می‌گویند. وقتی یک تیم نتیجه نگیرد طبیعتا نظرات منفی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سؤال که پیشنهادش به منصوریان چه بود، گفت: من او را در جایی دیدم و در مورد نحوه یارگیری موردی را به منصوریان گوشزد کردم که او حرفم را قبول نکرد.به نظرم هم از همان جا دچار مشکل شد و جواب نگرفت. منصوریان ظرفیت بالایی دارد و نیازمند این است که تغییراتی رادر شکل بازی استقلال به وجود بیاورد.

دروازه‌بان سابق استقلال در خصوص تغییرات مکرر آبی‌پوشان در خط دفاع و انتقاداتی که به این موضوع وارد می‌شود، گفت:به نظرم منصوریان حرف درستی را در مصاحبه آخر خود زد. او اعلام کرد که از نفر هفتم به بعد تغییرات داریم. اینکه او به واسطه نوع یارگیری بازیکنانش را در کورس رقابت نگه داشته چیز بدی نیست ولی اینکه چگونه می‌خواهد تمام نفرات را به مرز ترکیب ۱۱ نفره برساند بحث دیگری است. شاید منصوریان در آینده هم در جناح چپش تغییرات داشته باشد ولی امیدوارم بعد از تعطیلات استقلال را با رویه مثبت ببینیم.

وی در خصوص اینکه آیا بدنسازی استقلال خوب بوده یا خیر، گفت:من چیزی را در استقلال کم می‌بینم که شاید به مشکل بدنی برگردد.نوع بازی درگیرانه در استقلال وجود ندارد و اگرچه چند بازیکن چنین خصلت‌هایی را دارند ولی استقلال درگیرانه بازی نمی‌کند. منظور من از درگیر شدن آسیب رساندن به بازیکن حریف نیست. بلکه درگیری برای گرفتن توپ است که در تیم منصوریان به چشم نمی‌آید.

این خبر حدود ۶ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.