از اینستاگرام کمیته ملی المپیک ایران
✅رئیس #کمیته_ملی_المپیک در جریان برگزاری آیین گشایش سومین همایش #آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک، در رابطه با ضرورت جهش این آکادمی توضیحاتی را به حاضرین ارائه کرد.

✔️دکتر صالحی امیری که در ابتدای صحبت‌های خود هدف از حضور در آیین گشایش سومین همایش آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک را حمایت از برگزاری این رویداد علمی عنوان داشت در سخنانی ضرورت جهش آکادمی ملی المپیک را در چند محور بر شمرد.

✔️وی با بیان اینکه کمیته و آکادمی ملی المپیک و همچنین نهادهای علمی در ورزش، بیش از هر زمان دیگری نیازمند نقد و بررسی عملکرد گذشته و تعیین استراتژی‌های روزآمد هستند گفت: ما اگر نپذیریم که وارد فضای نقد شده‌ایم، مطمئناً دچار تأخر در برنامه‌ها و اهدافمان هستیم و این باعث خواهد شد تا دیگران به حرکت و رشد خود ادامه دهند و ما ایستا باشیم.

✔️رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه افزود: آکادمی متناسب با مأموریت خود باید در تحول اهداف، برنامه‌ها و ساختار خود کوشا باشد. محیط ورزش نیز مانند محیط فرهنگی و دانش، دائماً در حال تغییر است و این مجموعه که نام ملی را یدک می‌کشد باید در تمامی زمینه‌های ورزشی مرجعیت داشته باشد.

✔️استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی به منظور دور نشدن از تحول دانش، بهره مندی از ظرفیت‌های بین المللی و نگرش استراتژیک در تحلیل پدیده‌ها از دیگر موضوعات و ضروریات مهمی بود که دکتر صالحی امیری برای پیشرفت هر چه بیشتر آکادمی ملی المپیک عنوان کرد.

✔️دکتر صالحی امیری، انسجام و یکپارچگی در نظام فعالیت‌های علمی و پژوهشی و متصل شدن به دانشگاه را از ضروریات پیشرفت علم در ورزش عنوان و تاکید کرد باید نیاز دانشجویان، محققان، پژوهشگران و ورزشکاران در دسترس این عزیزان قرار بگیرد و این مهم محقق نمی‌شود مگر با احداث بانک جامع اطلاعاتی در تمامی حوزه‌های ورزشی.

✔️شایان ذکر است سومین همایش آکادمی ملی المپیک در شش نشست تخصصی با عناوین «مدیریت ورزشی در جنبش المپیک»، «بهینه‌سازی عملکرد ورزشکاران نخبه»، ملاحظات پیشگیری از آسیب دیدگی ورزشکاران»، «ارزش‌ها در جنبش المپیک«، «بازبینی عملکرد قهرمانان در بازی‌های المپیک توکیو از نگاه روانشناسی»، «جنبش پارالمپیک، پزشکی و کلاسبندی در ورزشکاران پارالمپیکی» از صبح امروز (یکشنبه ۲۶ دی) آغاز و تا بعد از ظهر فردا ادامه خواهد داشت.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.