ابهام در مدرک مربیگری
امیر قلعه‌نویی به عنوان موفق ترین مربی لیگ برتر در آستانه لیگ چهاردهم حرفه‌ای با حواشی زیادی مواجه شده و هر لحظه شاهد انتقاد یکی از شاگردانش از این مربی باتجربه هستیم.

استقلال این روزها بواسطه مناقشات رسانه ای به کانون حاشیه تبدیل شده و بازیکنان سابق استقلال در روزهای اخیر علیه سرمربی این تیم موضع گرفته‌اند و از مسائل داخلی استقلال پرده برمی دارند. حرف‌هایی که به نظر می‌رسد واقعیت آبی‌پوشان تهرانی در سال‌های اخیر باشد اما کسی آنها را به زبان نیاورده بود اما این روزها جواد نکونام، سیاوش اکبرپور و ایمان موسوی به بخشی از اتفاقات پیرامون قلعه‌نویی اشاره کرده‌اند.


چراغ اول را جواد نکونام روشن کرد و تا این لحظه اکبرپور و موسوی هم به مواردی اشاره کرده‌اند و بعید نیست ظرف روزهای آینده اتفاقات جدیدی هم رخ دهد اما آنچه مورد بحث ماست مدرک مربیگری امیر قلعه‌نویی است.

نکته ای که جواد نکونام به لورکوزن آلمان اشاره کرده و اعلام داشته که این آقا(قلعه‌نویی) دو هفته از پشت فنس تمرینات این تیم را دیده است و حالا مدعی داشتن مدرک مربیگری بین المللی است.

در واقع کاپیتان تیم ملی با زبان بی‌زبانی می‌گوید قلعه‌نویی در لورکوزن دوره مربیگری ندیده چراکه برای گذراندن دوره مربیگری بین المللی دانستن زبان انگلیسی الزامی است و تا آنجا که ما می‌دانیم قلعه‌نویی تسلطی به زبان انگلیسی ندارد پس نمی‌تواند در لورکوزن آلمان دوره مربیگری را گذرانده باشد. علاوه بر این باشگاه لورکوزن چندی قبل اعلام کرده بود کلاس مربیگری برگزار نکرده که شاگردی به نام قلعه‌نویی در آن شرکت کرده باشد!

امیر قلعه‌نویی در ایران هم کلاس مربیگری A آسیا را گذرانده، اما در مورد مدرک مربیگری داخلی او هم ابهاماتی وجود دارد چراکه اگر قرار باشد یک مربی در کلاس مربیگری A آسیا شرکت کند حداقل مدرک تحصیلی شما باید لیسانس باشد و تا آنجا که ذهن ما یاری می‌کند امیر قلعه‌نویی هرگز در هیچ دانشگاهی در لباس دانشجو رویت نشده پس نمی‌تواند مدرک مربیگری A آسیا را دریافت کند. ضمن آنکه در مقطعی که کلاس مربیگری A آسیا برگزار شد و قلعه‌نویی در آن شرکت کرد اتفاقات جالبی رخ داد.

در آن مقطع زمانی قلعه‌نویی زانوهایش را به تیغ جراحی سپرده بود و نمی‌توانست در کلاس عملی شرکت کند، اما مدرس آن کلاس(مسعود اقبالی)در مدت زمانی کوتاهی در استقلال دستیار قلعه‌نویی شد و پس از دریافت مدرک مربیگری A آسیا توسط قلعه‌نویی، او از کادر امیرخان کنار گذاشته شد تا همچنان شبهاتی در مورد مدرک مربیگری داخلی او وجود داشته باشد.

با وجود چنین ابهاماتی به نظر می رسد سازمان لیگ برتر به عنوان یک نهاد نظارتی باید در این زمینه ورود کند و نسبت به بازنگری در صحت اینگونه مدارک و رفع شبهات اقدام نماید. نکته ای که می تواند پرونده تازه ای را در مورد مربیان شاغل در لیگ برتر باز کند.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )