از اینستاگرام کمیته ملی المپیک ایران
🔷آژانس بین المللی آزمایشات ضددوپینگ ITA اعلام کرد که برنامه ضد #دوپینگ خود را با موفقیت در بازی‌های المپیک #توکیو۲۰۲۰ با جمع آوری ۶۲۰۰نمونه با وجود چالش‌های ناشی از کووید۱۹، با موفقیت اجرا کرده است.

🔹نمونه‌ها از بیش از ۴۲۵۵شرکت کننده در توکیو۲۰۲۰ گرفته شده است و بیش از یک سوم جمعیت ورزشکاران حداقل یک بار آزمایش شده‌اند. تا کنون، شش مورد نقض قوانین ضد دوپینگ در نتیجه این برنامه کشف شده است و ورزشکاران مربوطه همگی قبل از انتقال پرونده به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (CAS) برای قضاوت نهایی به حالت تعلیق درآمده‌اند. برجسته ترین آنها دونده بریتانیاییسی جی یوجا CJ Ujah بود که بعنوان یکی از اعضا تیم چهارنفره ماده امدادی ۴*۱۰۰ متر مدال نقره را کسب کرد. اوجا و بقیه اعضای تیمش پس از مثبت شدن آزمایش وی مدال‌های خود را از دست می‌دهند.

🔹متناسب با جمعیت بزرگترین کاروان‌های ملی شرکت کننده در بازی‌های توکیو۲۰۲۰، بیشترین تعداد آزمایش بر روی ورزشکاران کمیته المپیک روسیه، چین، ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا انجام شده است. رشته‌های #دوومیدانی، #دوچرخه_سواری، #قایقرانی و #وزنه_برداری از جمله رشته‌هایی بودند که بیشترین فراوانی آزمایش کنترل دوپینگ را بخود اختصاص داده‌اند.

🔹بر اساس اعلام ITA حدود دو سوم آزمایشات در مسابقه و یک سوم خارج از مسابقه انجام گرفته است.

‏The International Testing Agency (ITA) has claimed it successfully implemented its anti-doping programme at the re-arranged Olympic Games in Tokyo as 6,200 samples were collected, despite challenges presented by COVID-19.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.