روند حقوقی رسیدگی به اتهام مهاجم سابق بارسلونا در فرایند کسب تابعیت کشور ایتالیا به حالت تعلیق درآمد.

روند حقوقی رسیدگی به اتهام مهاجم سابق بارسلونا در فرایند کسب تابعیت کشور ایتالیا به حالت تعلیق درآمد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادستانی شهر پروجا دستور توقف تحقیقات درباره فرایند رسیدگی به پرونده تخلف لوئیس سوارس برای اخذ گذرنامه کشور ایتالیا را صادر کرد.

گزارش شده است که دانشگاه شهر پروجا به عنوان متولی برگزاری آزمون زبان ایتالیایی که قبولی در آن یکی از شروط لازم برای اخذ تابعیت ایتالیا است، سؤالات آزمون را در اختیار سوارس گذاشته بود و به همین دلیل هم او ظرف مدت تنها ۳۰ دقیقه این آزمون را با نمره B۱ که نمره قبولی محسوب می‌شود پشت سر گذاشته است.

سوارس در نهایت به دلیل طولانی بودن پروسه صدورگذرنامه ایتالیایی از پیوستن به یوونتوس باز ماند و به اتلتیکومادرید پیوست. با این حال یک پرونده برای رسیدگی به تخلف او به جریان افتاد. ماجرا زمانی جدی‌تر شد که نشریو رپوبلیکای ایتالیا مدعی شد ماریا تورکو وکیل باشگاه یوونتوس با دانشگاه پروجا برای صدور مدرک قبولی سوارس مذاکراتی داشته است. امروز (جمعه) اما خبرگزاری رسمی ایتالیا اعلام کرد که پس از انتشار این ادعا، وکلای باشگاه یوونتوس راهی شهر پروجا شده‌اند تا اعاده حیثیت و بر بی‌طرفی خود در ماجرا رخ داده تأکید کنند. شبکه اسکای ایتالیا هم در همین حال گزارش کرده است که جلسه وکلای یوونتوس با دادستان شهر پروجا به دلیل نقض بیش از اندازه حریم خصوصی باشگاه و انتشار اسناد محرمانه بعضاً نامربوط به پرونده، سبب شده است که دادستان کل دستور تعلیق رسیدگی به این پرونده را صادر کند.

لویجی چاپرو، وکیل ارشد باشگاه یوونتوس هم با تأکید بر وجود شفافیت کامل در تعامل این باشگاه با دانشگاه پروجا، تأکید کرده که بانوی پیر هیچ نقشی در فرایند اداری صدور گذرنامه ایتالیایی برای سوارس نداشته است.

این خبر حدود ۲۵ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.