جلسه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال با حضور سرپرست و دبیرکل فدراسیون و اعضای مربوطه در مرکز ملی فوتبال برگزار شد.

جلسه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال با حضور سرپرست و دبیرکل فدراسیون و اعضای مربوطه در مرکز ملی فوتبال برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جلسه کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ظهر امروز (چهارشنبه) در حالی با حضور حیدر بهاروند، مهدی محمدنبی، داریوش مصطفوی، سید محمد کاظم اولیایی، محمود شیعی، غلامرضا بهروان، اعتمادی، دکتر زرین مهر، سعید عباسی، حسین آل‌اسحاق، هاشمی، نیرآبادی، خزایی، سهیل مهدی، حمیرا اسدی، نیرآبادی، محمدرضا کسرایی، بابوئی و جعفری در مرکز ملی فوتبال برگزار شد که در این نشست ابتدا سهیل مهدی گزارشی از روند فعالیت صدور مجوز حرفه‌ای و نکاتی که باشگاهها باید رعایت کنند، ارائه کرد.

با توجه به فصل جدید مسابقات لیگ خلیج فارس و لیگ آزادگان مقرر شد مقدمات لازم و کافی در خصوص صدور مجوز حرفه‌ای ملی و بین‌المللی بر اساس آیین‌نامه، دستورالعمل و الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا به مورد اجرا گذاشته شود.

در آغاز این نشست، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: طی سال‌های گذشته بسیاری از استادیوم‌ها الزامات و استانداردهای لازم را نداشته و با اجرای طرح صدور مجوز حرفه‌ای به سمتی پیش رفتیم که اکنون اکثر استادیوم‌های موجود دارای استاندارد و این مجوز هستند. در حال حاضر بدهی باشگاه‌ها یکی از معضلاتی است که باید حل شود و راهکاری برای آن اندیشید. بیشترین بدهی ما برای حضور بازیکنان خارجی است که باید برنامه‌ریزی دقیقی در این خصوص داشته باشیم.

همچنین، مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال هم در این نشست گفت: خوشبختانه با همراهی صورت گرفته در خانواده فوتبال و میان باشگاه‌ها، هیئت‌ها، ادارات کل ورزش و جوانان، ستاد ملی مبارزه با کرونا، ستاد مبارزه با کرونا در فوتبال، رسانه‌هاو... رقابت‌های باشگاهی در سطوح مختلف در زمان شیوع ویروس کرونا به بهترین شکل برگزار شد. ضمن اینکه به جز برگزاری مسابقات اردوهای تیم‌های ملی مختلف، دوره‌های برخط داوری و آموزشی هم در این مدت به انجام رسید.

وی افزود: در حوزه زیرساخت، با توجه به تأکیدات مکرر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای (بدوی-استیناف) اعطا مجوز حرفه‌ای (بین‌المللی- ملی) بستگی به عمکلرد صحیح و استاندارد باشگاه‌ها دارد و در صورت عدم احراز به هیچ وجه این امتیازات داده نخواهد شد و مسئولیت قانونی آن بر عهده مدیران و اعضا هیئت مدیره و مجمع باشگاه‌های مخاطب است. در مسیر پیش‌رو، هدف‌مان این است که از سمت کمی به کیفی پیش رویم. تلاش می‌کنیم تا با رعایت الزامات شاهد روند رو به رشد فوتبال هم از لحاظ سخت افزاری و هم نرم‌افزاری باشیم و به استانداردهای مورد لزوم دست یابیم.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.