باشگاه یوونتوس هافبک سابق خود را به عنوان جانشین سرمربی اخراجی‌اش انتخاب کرد.

باشگاه یوونتوس هافبک سابق خود را به عنوان جانشین سرمربی اخراجی‌اش انتخاب کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه یوونتوس با انتشار بیانیه‌ای آندره‌آ پیرلو هافبک ایتالیایی سابق خود را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کرد.

مائوریتزیو ساری سرمربی این فصل یوونتوس در پی حذف این تیم از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توسط لیون با وجود پیروزی خانگی ۲ بر یک، صبح امروز (شنبه) اخراج شد و حالا کمتر از ۲۴ ساعت از این اتفاق باشگاه یوونتوس پیرلو را به عنوان جانشین وی معرفی کرده است.

این در حالیست که تصور می‌شد مائوریسیو پوچتینو، سرمربی سابق تاتنهام اصلی‌ترین گزینه برای جانشینی ساری باشد به خصوص که پیرلوی ۴۱ ساله چند روز پیش به عنوان سرمربی تیم زیر ۲۳ ساله‌های باشگاه معرفی شده بود. اکنون اما هافبک سابق تیم ملی ایتالیا باید هدایت تیم اصلی باشگاه را برعهده بگیرد.

پیرلو که سال ۲۰۱۵ پس از ۴ فصل بازی در یوونتوس از این تیم جدا شد و سال ۲۰۱۸ کفش‌های خود را آویزان کرد، تجربه مربیگری ندارد و به این ترتیب این اولین تیمی است که هدایتش را برعهده می‌گیرد. او با بانوی پیر قراردادی دو ساله بسته است.

گفته می‌شود دلیل عدم توافق یوونتوس با مائوریسیو پوچتینو حقوق بالای درخواستی او (۱۲ میلیون یورو در فصل) بوده است ضمن اینکه دیگر گزینه‌های این باشگاه از جمله سیمونه اینزاگی و زیدان هم با تیم‌های فعلی‌شان یعنی لاتزیو و رئال مادرید قرارداد داشتند و حاضر به ترک این تیم‌ها نبوده‌اند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.