مهاجم انگلیسی منچسترسیتی با گلی که به رئال مادرید زد، تعداد گل‌هایش برای این تیم را سه رقمی کرد.

مهاجم انگلیسی منچسترسیتی با گلی که به رئال مادرید زد، تعداد گل‌هایش برای این تیم را سه رقمی کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، گل نخست پیروزی ۲ بر یک شب گذشته (جمعه) تیم فوتبال منچسترسیتی مقابل رئال مادرید در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا که توسط رحیم استرلینگ به ثمر رسید برای او خوشحالی مضاعفی به همراه داشت.

این گل نه تنها به صعود سیتی به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌ها کمک کرد بلکه نام استرلینگ را هم در فهرست گلزنان ۱۰۰ تایی تاریخ تیم آبی‌پوش شهر منچستر به ثبت رساند. گل دقیقه ۹ او با پاس گابریل ژسوس از اشتباه رافائل واران، تعداد کل گل‌‌‌های دوران حضورش در سیتی را سه رقمی کرد. استرلینگ ۲۵ ساله هفدهمین بازیکن تاریخ این باشگاه است که به چنین آماری می‌رسد، هر چند پیش از او نزدیک به ۳۰ سال بود که هیچ بازیکنی در این تیم چنین رکوردی را به ثبت رسانده بود. دنی توئیرت در سال ۱۹۸۱ آخرین بازیکن سیتی بود که گل‌هایش سه رقمی شد.

ثبت این تعداد گل برای استرلینگ در ۲۴۲ بازی صورت گرفت ضمن اینکه او در این بازی‌ها ۷۴ پاس گل هم داده است. استرلینگ همچنین ششمین بازیکن انگلیسی تاریخ است که در لیگ قهرمانان اروپا حداقل ۲۰ گل می‌زند. وین رونی، پل اسکولز، فرانک لمپارد، استیون جرارد و هری کین ۵ بازیکن دیگر هستند؛ البته در میان این ۵ بازیکن تنها رونی با ۲۴ سال و ۱۵۷ روز سن، زودتر از استرلینگ به این تعداد گل رسید.

استرلینگ در فصل اخیر لیگ برتر انگلیس ۲۰ گل زد که به بهترین رکوردش در این رقابت‌ها بوده است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.