حذف تیم فوتبال رم از رقابت‌های لیگ اروپا برای رقیب همشهری این تیم در سری A خوشحالی مضاعف داشت.

حذف تیم فوتبال رم از رقابت‌های لیگ اروپا برای رقیب همشهری این تیم در سری A خوشحالی مضاعف داشت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اندک نگرانی اعضای تیم فوتبال لاتزیو از بابت از دست دادن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا با وجود به پایان رساندن سری A در رده چهارم جدول، برطرف شد.

تیم فوتبال رم شب گذشته (پنجشنبه) در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا به سویا باخت و حذف شد. به این ترتیب یکی از دو شرطی که مانع حضور لاتزیو در لیگ قهرمانان می‌شد، از بین رفت.

اگر تیم‌های فوتبال رم و ناپولی که به ترتیب فصل اخیر سری A را در رده‌های پنجم و هفتم به پایان رساندند، موفق می‌شدند در لیگ اروپا و لیگ قهرمانان به مقام قهرمانی برسند آن وقت طبق قوانین یوفا که به یک کشور اجازه داشتن بیش از پنج نماینده در لیگ قهرمانان را نمی‌دهد، تیم لاتزیو که لیگ را در رده چهارم جدول به پایان رساند، شانس حضور در مهمترین تورنمنت باشگاه قاره سبز را از دست می‌داد.

حذف رم اما این سناریو را غیرممکن کرد و الان حتی در صورتی که ناپولی قهرمانی لیگ قهرمانان شود، باز هم لاتزیو خواهد توانست به لیگ قهرمانان برود.

به این ترتیب تیم‌های یوونتوس، اینتر، آتالانتا و لاتزیو حضورشان در مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا قطعی است و ناپولی هنوز روی کاغذ شانس کسب این سهمیه را که فقط با قهرمانی در این فصل از رقابت‌ها محقق می‌شود، دارد.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.