مشاور مسئولیت‌های اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال از آغاز طرح تجلیل از رفتار جوانمردانه در رقابت‌های هر هفته لیگ برتر فوتبال کشور خبر داد.

مشاور مسئولیت‌های اجتماعی و بازی جوانمردانه فدراسیون فوتبال از آغاز طرح تجلیل از رفتار جوانمردانه در رقابت‌های هر هفته لیگ برتر فوتبال کشور خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، غلامحسین زمان‌آبادی در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال با اعلام این خبر اظهار داشت: با تأکید مسئولان محترم فدراسیون فوتبال، سرپرست و همچنین دبیرکل محترم و در راستای معرفی الگوهای تأثیرگذار و سازنده در فوتبال کشور از این هفته رفتار جوانمردانه عوامل برگزاری یک مسابقه اعم از بازیکنان، اعضای کادر فنی و همچنین عوامل برگزاری بازی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

وی در ادامه افزود: توجه به رفتارهای اخلاقی و جوانمردانه در طول برگزاری مسابقات می‌تواند منجر به تبلیغ و گسترش این رویکرد در سطح فوتبال حرفه‌ای کشور شود و نقاط منفی را کمرنگ‌تر کند. بر همین اساس طرح کارشناسی به منظور تجلیل از رفتار جوانمردانه برگزیده هفته در نظر گرفته شده است که با توجه به شاخصه‌های موردنظر اجرا می‌شود. موضوعاتی از جمله تلاش برای ترویج فرهنگ صحیح ورزش، احترام به رقیب، تیم داوری و عوامل برگزاری بازی، رعایت بازی جوانمردانه و منصفانه یا فیرپلی مواردی است که از شاخصه‌های اصلی موردنظر در این طرح به شمار می‌رود.

مشاور فدراسیون فوتبال در امور مسئولیت های اجتماعی و بازی جوانمردانه گفت: امیدواریم اجرای این طرح که در هفته‌های پایانی لیگ فصل جاری آغاز می‌شود با گذشت زمان تأثیرات قابل توجه و چشمگیری در بهبود شرایط فرهنگی فوتبال کشور داشته باشد. همچنین با مشارکت فعال متولیان موضوع فرهنگ در فوتبال و ورزش کشور در سال‌ها و فصل‌های آتی به بهترین شکل اجرا شود.

زمان آبادی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به حساسیت بازی تیم‌های استقلال و سپاهان در هفته بیست‌وهفتم رقابت‌های لیگ برتر آقای فرشید اسماعیلی به دلیل همکاری با داور و میانجی‌گری و همچنین تلاش برای رفع التهاب و به جریان افتادن بازی، رفتار جوانمردانه شایسته‌ای از خود نشان داد و در دیدار آتی تیم‌های استقلال و سپاهان از ایشان تجلیل می‌شود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.