هافبک برزیلی تیم فوتبال رئال‌مادرید از سرمربی فرانسوی کهکشانی‌ها تمجید کرد و از علاقه‌اش به مربیگری سخن گفت.

هافبک برزیلی تیم فوتبال رئال‌مادرید از سرمربی فرانسوی کهکشانی‌ها تمجید کرد و از علاقه‌اش به مربیگری سخن گفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کاسمیرو که از سال ۲۰۱۳ در عضویت تیم فوتبال رئال‌مادرید است و در سال‌های اخیر یکی از ارکان اصلی خط میانی تیم تحت‌ هدایت زین‌الدین زیدان و موفقیت‌هایی که این تیم کسب کرده، بوده است، می‌گوید هنوز هم وقتی با زیزو صحبت می‌کند دستپاچه می‌شود.

هافبک ۲۸ ساله کهکشانی‌ها در گفت‌وگو با نشریه «گاردین» انگلیس گفت: حتی این روزها هم که با زیدان صحبت می‌کنم، کمی دستپاچه می‌شوم. به زیرو می‌گویم که خودش هم نمی‌داند که برای من و دیگر اعضای تیم چه معنا و مفهومی دارد. بله به زیزو می‌گویم که تو قهرمانی در جام جهانی ۹۸ را با فرانسه (با شکست برزیل در دیدار فینال) به دست آوردی، اما چیزی برایت تغییر نکرد. حالا که از زیدان شناخت بهتری پیدا کرده‌ام، باید بگویم که او سزاوار آن قهرمانی با فرانسه بود.

وی افزود: زین‌الدین فوق‌العاده است. او انسان متواضعی است و فوتبال را به خوبی بیان می‌کند. او رفتار توأم با محبت و عشق با ما دارد. زیزو بسیار مطالبه‌جو است و همیشه می‌گوید "کاسمیرو تو می‌توانی بهتر عمل کنی، از خط دوم (هافبک دفاعی) بیا و هافبک‌های دیگر را تغذیه کن". امسال شاید با توپ بهتر کار کرده باشم، اما با این حال هنوز هم می‌دانم وظیفه‌ام در زمین چیست، اینکه توپ‌ربایی کنم و آن را به هم‌تیمی‌های پاس بدهم. زیدان اما همیشه از من انجام کارهای بیشتری را می‌خواهد. زیزو به من می‌گوید "نمی‌گویم کاری را بکن که از دستت ساخته نیست، بلکه از تو کاری را می‌خواهم که می‌توانی انجان دهی". زیدان اعتماد زیادی به من دارد.

کاسمیرو ۲۸ ساله در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: من بازی‌ها را دوباره نگاه می‌کنند، اشتباهات را می‌بینم و آنها را ارزیابی می‌کنم. عاشق این کار هستم و به قول دیگران شبیه به یک مربی عمل می‌کنم. همیشه سعی می‌کنم بازی‌خوانی کنم و ذهن دیگر تیم‌ها و مربیان‌شان را بخوانم و اینکه آنها قصد انجام چه کاری را دارند. اغلب کوچکترین جزییات، همه چیز را تغییر می‌دهد.

هافبک رئال‌مادرید ادامه داد: من نرم‌افزار Wyscout (نرم‌افزاز آنالیز فوتبال) را دارم و تمامی بازی‌ها از چین گرفته تا نقاط دیگر را تماشا می‌کنم. همسرم البته بابت اینکه من اینقدر پای این نرم‌افزار هستم، اذیت می‌شود، اما این کار من است و من عاشق آن هستم. زندگی من فوتبال است و باید به طور مدام به فوتبال فکر کنم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.