رقابت برای کسب سهمیه‌های باقیمانده لیگ قهرمانان در لیگ برتر انگلیس بسیار داغ است.

رقابت برای کسب سهمیه‌های باقیمانده لیگ قهرمانان در لیگ برتر انگلیس بسیار داغ است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا در بین تیم‌های لیگ برتر انگلیس همچنان داغ است. در حال حاضر تیم‌های لیورپول و منچسترسیتی به ترتیب با مسجل کردن عناوین قهرمانی و نایب‌قهرمانی زوردهنگام‌شان، دو سهمیه از چهار سهمیه انگلیس را به خود اختصاص داده‌اند. شرایط جدول رده‌بندی نیز طوری است که به نظر می‌رسد رقابت برای کسب دو سهمیه باقیمانده بین سه تیم چلسی، لسترسیتی و منچستریونایتد است، هرچند شاید بتوان اندک شانسی را هم برای دو تیم ولورهمپتون و شفیلدیونایتد متصور شد.

در حال حاضر چلسی با یک بازی بیشتر و با ۶۳ امتیاز (تفاضل گل ۱۵+) در رده سوم جدول و پشت‌سر لیورپول ۹۳ امتیازی و منچسترسیتی ۷۲ امتیازی ایستاده است. لسترسیتی با ۵۹ امتیاز (تفاضل گل ۲۹+) و منچستریونایتد با ۵۹ امتیاز (تفاضل گل ۲۶+) نیز به ترتیب در رده‌های چهارم و پنجم جدول هستند. تیم‌های ولورهمپتون و شفیلدیونایتد نیز به ترتیب با ۵۵ و ۵۴ امتیاز در رده‌های ششم و هفتم جای دارند.

بازی‌های پایانی سه مدعی اصلی کسب دو سهمیه باقیمانده لیگ قهرمانان به شرح زیر است:

چلسی: لیورپول (خارج از خانه) و ولورهمپتون (خانگی)

لسترسیتی: شفیلدیونایتد (خانگی)، تاتنهام (خارج از خانه) و منچستریونایتد (خانگی)

منچستریونایتد: کریستال‌پالاس (خارج از خانه)، وستهام (خانگی) و لسترسیتی (خارج از خانه)

بررسی اجمالی نشان می‌دهد که چلسی در دو بازی پایانی کار سختی در پیش دارد چرا که لیورپول پس از قهرمانی تاریخی‌اش به دنبال شکستن رکورد ۱۰۰ امتیاز منچسترسیتی است که در فصل ۱۸-۲۰۱۷ به دست آورده و برای این کار نیاز مبرم به سه امتیاز بازی با چلسی دارد. شاگردان فرانک لمپارد در بازی آخرشان هم کار سختی مقابل ولوز دارند چرا که آنها هم نیم‌نگاهی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان یا حداقل کسب سهمیه لیگ اروپا دارند.

لسترسیتی هم به مانند آبی‌پوشان لندنی کار سختی مقابل شفیلدیونایتد دارد چرا که آنها هم همچون ولورهمپتون نیم‌نگاهی به کسب سهمیه لیگ قهرمانان یا حداقل کسب سهمیه لیگ اروپا دارند، از این‌رو به نظر می‌رسد روباه‌ها کار سختی مقابل آنها داشته باشند. بازی دوم آنها مقابل تاتنهام نیز آسان نخواهد بود چرا که شاگردان مورینیو پس از شکست آرسنال در دربی شمال لندن حالا برای کسب سهمیه لیگ اروپا امیدوارتر از گذشته شده‌اند. بازی آخر شاگردان برندان راجرز هم مقابل منچستریونایتدی خواهد بود که در حال حاضر در ۱۸ بازی متوالی تن به شکست نداده‌ و نتیجه این دیدار می‌تواند یکی از سهمیه‌های لیگ قهرمانان را به یکی از این دو تیم برساند.

شیاطین سرخ اما روی کاغذ کار آسانتری نسبت به چلسی و لسترسیتی دارند، هرچند در لیگ برتر بازی آسانی وجود ندارد و در هر بازی هر اتفاقی ممکن است، رخ دهد. آنها ابتدا باید با کریستال‌پالاس رقابت کنند که با ۴۲ امتیاز در رده چهاردهم جدول جای دارد و نه خطر سقوط آنها را تهدید می‌کند و نه امیدی به کسب سهمیه لیگ اروپا دارند. بازی دوم آنها مقابل وستهام اما می‌تواند بازی غیرقابل پیش‌بینی باشد چرا که وستهام ۳۴ امتیازی در رده شانزدهم جدول است و خطر سقوط به دسته پایین‌تر بیخ گوش آنهاست، از این‌رو با تمام قوا به مصاف شاگردان اولگنار سولسشایر خواهند رفت. بازی پایانی منچستریونایتد با لسترسیتی در کینگ‌پاور هم به نوعی نبردی مستقیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان خواهد بود.

ولورهمپتون هم به ترتیب در سه بازی پایانی خود باید به مصاف تیم‌های برنلی (خارج از خانه)، کریستال‌پالاس (خانگی) و چلسی (خارج از خانه) برود. سه بازی پایانی شفیلدیونایتد هم مقابل تیم‌های لسترسیتی (خارج از خانه)، اورتون (خانگی) و ساوتهمپتون (خارج از خانه) خواهد بود.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.