ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس در صورت گلزنی در بازی بعدی تیمش یک افتخار فردی جدید به دست خواهد آورد.

ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس در صورت گلزنی در بازی بعدی تیمش یک افتخار فردی جدید به دست خواهد آورد. به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ کریستیانو رونالدو در صورتی که در بازی امشب یوونتوس مقابل ساسولو گلزنی کند به اولین بازیکن در تاریخ فوتبال تبدیل می‌شود که در سه لیگ معتبر فوتبال اروپا شامل لیگ برتر انگلیس، لالیگا و سری A حداقل ۵۰ گل زده است.

او در دو فصل حضورش در یوونتوس شمار گل‌های خود در مجموع ۵۹ بازی‌اش در لیگ دسته اول ایتالیا را به ۴۹ رسانده و اگر به ساسولو هم گل بزند نه تنها نخستین بازیکنی می‌شود که در هر یک از رقابت‌های لیگ‌برتر، لالیگا و سری A توانسته ۵۰ گل یا بیشتر بزند بلکه رکورد کوتاه‌ترین زمان برای ۵۰ گله شدن در سری A را هم جابجا خواهد کرد.

رونالدوی ۳۵ ساله در لیگ برتر به همراه منچستریونایتد ۸۴ گل، در لالیگا به همراه رئال مادرید ۳۱۱ گل و در یوونتوس تا به این لحظه ۴۹ گل زده است. پیش از این سابقه داشته که یک بازی در سه لیگ مطرح فوتبال اروپا ۵۰ گله شود (ادین ژکو مهاجم بوسنیایی رم که در بوندس‌لیگا، لیگ برتر انگلیس و سری A این آمار را ثبت کرده) اما هیچ بازیکنی نتوانسته این آمار را در بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی انگلیس، ایتالیا و اسپانیا انجام دهد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.