پزشک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: درست نیست که مطرح شود پرسپولیس به خاطر مشکل مالی کم گذاشته و به این دلیل نسبت به انجام آزمایش کرونا اقدام نکرده است.

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: درست نیست که مطرح شود پرسپولیس به خاطر مشکل مالی کم گذاشته و به این دلیل نسبت به انجام آزمایش کرونا اقدام نکرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا حقیقت، پزشک تیم فوتبال پرسپولیس در گفت‌وگو با رسانه این باشگاه اظهار داشت: مراقبت‌های کنترلی در ارتباط با کرونا و پیشگیری از شیوع آن در پرسپولیس با جدیت دنبال می‌شود. البته باید در نظر بگیریم که بازیکنان ساعت‌های زیادی را در جمع خانواده و در سطح جامعه حضور دارند که در این باره نکات لازم به صورت مکرر به اعضای تیم منتقل می‌شود.

وی افزود: شانس ابتلا را نمی‌توان به صفر رساند و فوتبال برقرار باشد یا نباشد هیچ‌کسی نمی‌تواند چنین تضمینی بدهد. باشگاه در این ارتباط متحمل هزینه‌های مختلفی برای در اختیار گرفتن پرواز چارتر، ترانسفر اعضای تیم با دو دستگاه اتوبوس و موارد دیگری از این دست می‌شود، با این اوصاف درست و منصفانه نیست که مطرح شود پرسپولیس به خاطر مشکل مالی کم گذاشته و به این دلیل مثلا نسبت به انجام آزمایش PCR (آزمایش تشخیص بیماری کرونا) اقدام نکرده است. پرسپولیس هر مشکلی هم که داشته برای این بخش از کار تیم، هیچ محدودیتی قرار نداده و همان‌طور که همه می‌دانند برای در اختیار گرفتن پرواز اختصاصی و یک دستگاه اتوبوس بیشتر هم هزینه کرده‌ایم.

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: به صورت روزانه علائم مختلفی را در مورد بازیکنان و دیگر اعضای تیم بررسی می‌‌کنیم و روی کوچکترین تغییرات حساس هستیم تا هر موردی را در سریعترین زمان ممکن شناسایی کنیم. نمی‌توانیم به آزمایش‌های تشخیصی بسنده کنیم، چون فرد می‌تواند روز انجام آزمایش در سلامت کامل باشد، ولی روز بعد یا چند ساعت بعد در معرض ویروس قرار گرفته و مبتلا شود. به همین دلیل چک کردن همه اعضا به صورت مرتب در دستور کار است و در صورت مواجهه با هر مورد مشکوک به سرعت اقدام می‌شود که در ارتباط با یکی از بازیکنان چنین اتفاقی افتاد.

حقیقت تصریح کرد: امروز (دوشنبه) آزمایش PCR و آزمایش آنتی بادی را برای همه تیم انجام خواهیم داد. آزمایش آنتی بادی البته جزو پروتکل‌ها نیست، ولی باشگاه این هزینه را برای تکمیل پرونده ‌پزشکی بازیکنان و همچنین در اختیار داشتن اطلاعات کامل، انجام می‌دهد.

به گزارش تسنیم، اعضای تیم پرسپولیس امروز در سه گروه عوامل اجرایی و مرتبط، کادر فنی و بازیکنان در ساعت‌های ۱۶، ۱۶:۳۰ و ۱۷ با حضور در ورزشگاه شهید کاظمی آزمایش خواهند داد.

این خبر حدود ۲۴ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.