روزنامه الرایه قطر خبر داد در صورتی که فیفا موافقت می‌کرد، کنفدراسیون فوتبال آسیا مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را هم به صورت متمرکز برگزار می‌کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از جلساتی که کشورهای عضو خود داشت در نهایت به برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت تجمیعی در یک یا دو کشور رسید و قرار است این رقابت ها ظرف چند ماه آینده از سر گرفته شود.

روزنامه «الرایه» قطر اعلام کرد AFC قصد داشته همین سیستم یعنی برگزاری تجمیعی مسابقات را برای رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا در پیش بگیرد در حالی که فیفا بر سیستم رفت و برگشت بازی ها تاکید دارد.

داشتن زمان کافی برای برگزاری مسابقات و تاکید بر حضور تماشاگران در بازی های خانگی از جمله دلایلی است که فیفا را بر آن می دارد که بر سیستم رفت و برگشت تاکید داشته باشد.

در صورت برگزاری متمرکز مسابقات انتخابی جام جهانی، ایران یکی از کشورهایی خواهد بود که از برنامه AFC لطمه می خورد.

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی چهار دیدار رفت خود را انجام داده است که سه دیدار خارج از خانه بوده است. دیدارهای برگشت ایران مقابل عراق، بحرین و هنگ کنگ باید به میزبانی کشورمان برگزار شود که نقش بسیار مهمی در صعود تیم ملی به مرحله نهایی انتخابی خواهد داشت.

در صورتی که سیستم تجمیعی مسابقات اجرا شود، ایران به خاطر تعداد بیشتر بازی های خانگی اش در دور برگشت متضرر می شود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )