رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال با اشاره به مخالفت فیفا با پیش نویس اساسنامه گفت: وزارت ورزش می خواهد کنترل فوتبال را در اختیار داشته باشد.

حسن غفاری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ایرادات فیفا به پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: من در جریان جزئیات ایراداتی که فدراسیون جهانی گرفته است نیستم اما بدون شک روی دو موضوع مهم، تاکید دارند که فدراسیون هم فعلا به آن تن نمی دهد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: تغییر اساسنامه کار اصلا سختی نیست. می توان در عرض یک هفته این کار را انجام داد. چون کلیاتی دارد که باید آن را رعایت کرد و در جزئیات هم نیازی به زمان زیاد هم نیست.می توانند ابهامات فیفا را یک هفته ای برطرف کنند.

رئیس پیشین کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال تاکید کرد: فدراسیون جهانی فوتبال نمی خواهد دولتی ها نقشی در مجمع فدراسیون فوتبال داشته باشند. آنوقت در کشورمان وزیر ورزش و معاون او صاحب رای هستند. واضح است که فیفا ایراد می گیرد چون نه تنها عضو هستند بلکه ریاست مجمع را نیز بر عهده دارند. قطعا نباید اشخاص دولتی در فدراسیون فوتبال تاثیری داشته باشند.

وی در پاسخ به این که آیا وزارت ورزش می خواهد رئیس «بله قربان گو» به فدراسیون بیاورد؟ اذعان داشت: بله همینطور است. فیفا هم مقابل چنین چیزی ایستاده است و نمی گذارد بله قربان گویی که وزارتخانه تعیین می کند به فدراسیون بیاید.

غفاری افزود: علاوه بر این موضوع، فیفا اصرار دارد کمیته های زیر مجموعه فدراسیون نظیر اخلاق و استیناف نیز استقلال کامل داشته باشند.

رئیس پیشین کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال یادآور شد: وزارت ورزش می خواهد کنترل فوتبال را داشته باشد. وزارت دنبال چنین برنامه ای است تا هر وقت خواستند اعمال نظر کنند.

وی راجع به پیشنهاد شفاهی فدراسیون نشینان برای میزبانی جام ملت های ۲۰۲۷ آسیا تصریح کرد: به هیچ وجه امکان ندارد. وقتی تیم ملی آلمان به ایران آمد نتوانستیم نور کافی را برای فیلمبرداران شبکه آلمانی فراهم کنیم. مجبور به خرید تجهیزات شدیم تا ان بازی برگزار شود. وزیر به جای نشست چندساعته در مجمع فدراسیون فوتبال دنبال زیرساخت های کافی برای گسترش ورزش و فوتبال باشد. چطور می توانیم با چنین امکاناتی مدعی میزبانی شویم؟ هیچ ورزشگاهی در کشورهای عربی را پیدا نمی کنید که ورزشگاه هایشان غیر استاندارد باشد . آنوقت فدراسیون ایران مدعی میزبانی جام ملت های فوتبال است که چنین چیزی محال است.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.