کاپیتان تیم فوتبال سایپا هم یکی از مخالفان ادامه مسابقات لیگ برتر است و اعتقاد دارد در مقطع فعلی حفظ جان انسان‌ها مهمترین چیز است.

روزبه شاه‌علی‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره اختلاف‌نظر باشگاه‌ها و بازیکنان برای ادامه یافتن بازی‌های لیگ برتر در فصل جاری گفت: بازیکنان سایپا به دلیل شرایطی که در جدول داریم، ترجیح دادند در این چند ماه زیاد در این مورد صحبت نکنند و من هم دوست ندارم آنهایی که صحبت‌هایم را می‌خوانند شرایط جدولی سایپا را در نظر بگیرند. متأسفانه برخی به راحتی به هم تهمت می‌زنند، ولی مسئله مهم حفظ جان انسان‌هاست. شاید تیم‌های بالا و پایین جدول از لحاظ فوتبالی با هم تفاوت داشته باشند، ولی جان بازیکن تیم‌های بالای جدول با جان بازیکن تیم‌های پایین جدول هیچ تفاوتی ندارد و ارزش جان همه انسان‌ها برابر است.

وی در ادامه تأکید کرد: من یک فرزند شش ماهه دارم که در چند ماه گذشته با مشکل ریه مواجه بود، ولی الان شرایط بهتری دارد. با این وجود استرسی دارم که تمام‌شدنی نیست. در این مدت یک بار درست و حسابی فرزندم را در آغوش نگرفتم و حالا که تمرینات شروع شده است، اصلاً لمسش هم نمی‌کنم. خیلی‌ها مشکلات خاص خودشان را دارند و خیلی از بازیکنان پدر یا مادر مسن دارند و با این شرایط استرس زیادی را تحمل می‌کنند. از لحاظ فوتبالی هم طبیعتاً استرس داریم. ما برای انجام تمرینات و گرفتن نتایج موردنظرمان نیاز به تمرکز داریم، ولی متأسفانه با این وضعیت نمی‌توان تمرکز کرد.

کاپیتان تیم فوتبال سایپا با بیان اینکه فوتبال با خیلی از مشاغل فرق دارد، خاطرنشان کرد: خیلی‌ها می‌گویند چرا همه مشاغل باز هستند و فوتبال تعطیل است. در دیگر مشاغل حداقل می‌توان فاصله را رعایت کرد یا از ماسک و شیلد استفاده کرد، ولی در زمین فوتبال که نمی‌توان فاصله را رعایت کنیم یا ماسک و شیلد بزنیم. دکتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت مدتی پیش گفت هیچ تضمینی وجود ندارد که یک نفر تست کرونایش منفی شود و به آن سمت خیابان برود و دوباره این تست منفی شود.

شاه‌علی‌دوست در خاتمه اظهار داشت: این منطقی نیست که این همه چالش و سختی را تحمل کنیم که مسئولان بگویند ما بعد از آلمان لیگ فوتبال را برگزار کردیم. شما مطمئن باشید که نمی‌توانیم خودمان را با آلمان قیاس کنیم. در ضمن فوتبال ما حرفه‌ای نیست که تیم‌ها نگران درآمد یا مسائل دیگر باشند. من با این وضعیت علاقه‌ای ندارم تا لیگ ادامه پیدا کند.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.