باشگاه سپاهان اصفهان درباره صدور رای کمیته استیناف بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیانیه باشگاه سپاهان بعد از صدور رای کمیته استیناف در خصوصی دیدار با پرسپولیس به شرح زیر است:

«بنام خداوند عدالت گستر بی همتا باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکه سپاهان با هفت دهه حضور پرافتخار در عرصه ورزش کشور هم اکنون با برخورداری از ۸۰ تیم و ۳۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته در رده‌ها و رشته‌های مختلف ورزشی؛ اولین تیم شهرستانی است که قهرمان مسابقات لیگ برتر شد، دارای ۵ عنوان قهرمانی در لیگ برتر، ۴ قهرمانی جام حذفی، نایب قهرمان جام باشگاه‌های آسیا و دوازده دوره حضور در آن، تنها تیم ایرانی حاضر در جام باشگاه‌های جهان؛ همواره اخلاق و قانون مداری را سرلوحه امور خود قرارداده با ترویج انضباط و تبعیت از قانون زبانزد خاص و عام ورزش کشور و آسیا بوده و در مقابل ارائه این رفتار حرفه ای انتظار دارد مراجع ذیصلاح و نظارتی حوزه ورزش کشور نیز در بزنگاه های حساس ، در اجرای عدالت و تبعیض زدایی از محافل ورزشی اهتمام ویژه ورزند.

متاسفانه روز اعلام رای کمیته استیناف در خصوص بازی جنجالی سپاهان و پرسپولیس در اقدامی غیر حرفه‌ای، غیر اخلاقی و دور از شان ورزش و اهالی آن، یکی از اعضای کمیته استیناف فدراسیون فوتبال با استفاده از الفاظی سخیف این باشگاه بزرگ و مردمی را در مقابل دوربین و خبرنگاران خطاب قرار داده که مواضع ناحق ایشان موجب تکدر خاطر هواداران خونگرم آن شده است.

لذا این باشگاه ضمن حفظ حقوق خود مبنی بر ثبت شکایت از ایشان در مراجع ذیصلاح ، بیان می‌دارد،

(( چه خوشا که شاهد از غیب رسید)) اینگونه اظهارات سندی محکم بر عدم بی طرفی در قضاوت ایشان در بالاترین جایگاه قضایی فدراسیون است!

در اینجا لازم به یادآوری ماجرای شکایت بورنو سزار در فیفا است، که باشگاه سپاهان به عنوان یکی از معدود باشگاه‌های ایرانی با تبحر و تجربه مدیران خود پرونده حقوقی پرداخت جریمه یک میلیون و سیصد هزار دلاری را در دادگاه عالی ورزش (CAS) به دریافت خسارت ۳۷۰ هزار دلاری از طرف مقابل تبدیل نموده و نه تنها در سوئیس هزینه‌ای نتراشیده بلکه موجب درآمد زایی نیز شده است.

حال پرسش‌ اینجاست با عنایت به اظهارات توهین آمیز این فرد به باشگاه سپاهان و همچنین به دادگاه عالی ورزش (CAS)، آیا وی واجد شرایط اصل بی طرفی و اجرای عدالت در قضاوت‌های خود در پرونده اخیر و پرونده های آتی می‌باشد؟

آیا ناخودآگاه اینگونه موضع گیری‌ها شائبه مهندسی آرا و جانبداری از تیم خاصی را به اذهان متبادر نمی‌نماید؟

آیا همه تیم‌های ورزشی از نگاه ایشان یکسانند؟

آیا این دست مصاحبه‌ها مورد تایید چهار عضو دیگر کمیته استیناف هم بوده و احتمالا اصل بی‌طرفی اعضا را نیز تحت الشعاع قرار نمی‌دهد، یا صرفا نظر شخصی ایشان در مقابل دوربین‌ها می‌باشد؟

قضاوت عادلانه را به اذهان شریف مردم عزیز می‌سپاریم»

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶۶ )