مردی که در هر ۳ تیم بزرگ لالیگا مربیگری کرده بود، جانش را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رادومیر آنتیچ، سرمربی صربستانی سابق تیم‌های رئال مادرید، اتلتیکو مادرید و بارسلونا درگذشت.

او که بیشتر به دلیل کسب قهرمانی به همراه اتلتیکو مادرید در مسابقات لالیگا و جام حذفی اسپانیا در فصل ۱۹۶۶-۱۹۹۵ مشهور است، در سن ۷۱ سالگی درگذشت.

آنتیچ به عنوان بازیکن در باشگاه اسلوبودا اوژیچه، پاتیزان بلگراد، فنرباغچه، رئال ساراگوسا و لوتون تاون در نقش مدافع بازی کرد و یک بار پیراهن تیم ملی یوگسلاوی را بر تن کرد. او به همراه پارتیزان یک بار فاتح لیگ یوگسلاوی شد.

قطعا آنتیچ به عنوان مربی، عملکرد بهتری داشت چون ۱۶ فصل در لالیگا مربیگری کرد و هدایت ۳ غول لالیگا را بر عهده داشت و حتی یک بار به همراه اتلتیکومادرید فاتح مسابقات شد. او ۴۰۹ بار در لالیگا مربیگری کرد و ۱۷۲ برد، ۱۱۰ تساوی و ۱۲۷ شکست حاصل عملکردش بود.

آنتیچ بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ هدایت تیم ملی صربستان را بر عهده گرفت و به همراه این تیم راهی جام جهانی ۲۰۱۰ شد. شاندونگ لوننگ و هبی چین ۲ تیمی بودند که در سال‌های اخیر هدایت آن‌ها را بر عهده داشت.

باشگاه اتلتیکو مادرید با انتشار بیانیه ای در این خصوص گفت:خانواده اتلتیکو به دلیل درگذشت یکی از مربیان افسانه ای خودش سوگوار است. رادومیر آنتیچ یکی از افسانه‌های بزرگ نیمکت اتلتیکو، ما را در ۷۱ سالگی ترک کرد. او ۵ فصل مربی تیم بود و دوگانه معروف قهرمانی لالیگا و جام حذفی اسپانیا در فصل ۱۹۹۶-۱۹۹۵ همراه این مربی رقم خورد. تو همیشه در قلبمان خواهی بود. روحت شاد.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.