بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی جزیره در صورت ناتمام ماندن فصل به دلیل شیوع کرونا، متحمل ضرر مالی قابل توجهی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، طبق گزارش شبکه BBC، لغو مسابقات لیگ برتر انگلیس در فصل جاری و نیمه تمام ماندن آنها ضرری بالغ بر ۸۰۰ میلیون یورو به این لیگ وارد خواهد کرد.

نزدیک به یک ماه است که لیگ برتر فوتبال انگلیس به دلیل شیوع کرونا در این کشور به حالت تعلیق درآمده و با بحرانی‌تر شدن اوضاع، مدت این تعلیق تمدید شده و مشخص نیست که آیا اصلاً امکان از سر گرفته شدن مسابقات وجود داشته باشد یا نه.

مسئولان فوتبال انگلیس همچون دیگر لیگ‌های معتبر فوتبال اروپا به یوفا تعهد داده‌اند که تمام تلاش خود را برای به پایان رساندن لیگ انجام دهند حتی اگر این کار منجر به ادامه بازی‌ها تا ماه‌های جولای و آگوست (تیر و مرداد) شود.

با این وجود هنوز این احتمال وجود دارد که لیگ برتر انگلیس هم در نهایت همان تصمیمی را بگیرد که مسئولان فوتبال بلژیک اتخاذ و لیگ را مختومه و تیم صدرنشین را قهرمان اعلام کردند. در این صورت طبق برآوردهای صورت گرفته، این لیگ به دلیل از دست دادن درآمدهای حاصل از حق پخش تلویزیونی، قراردادهای اسپانسری، فروش بلیت و دیگر کالاهای مرتبط با تیم‌ها، ۸۶۵ میلیون یورو ضرر خواهد کرد.

به منظور جبران ضررهای مالی وارد آمده به باشگاه‌ها، آنها در مذاکراتی که با اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای فوتبال انگلیس (PFA) داشته‌اند، خواستار کاهش ۳۰ درصد حقوق بازیکنان‌شان شده‌اند تا در صورتی که لغو فصل قطعی شد، ضرر بزرگتری به آنها تحمیل نشود.

اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای فوتبال انگلیس هم با انتشار بیانیه‌ای از آمادگی بازیکنان برای کمک به رفع مشکلات موجود در بحران بی‌سابقه کنونی خبر داده اما در عین حال به این موضوع اشاره کرده که اگرچه کاهش ۳۰ درصد حقوق آنها رقمی بالغ بر ۵۶۸ میلیون یورو از هزینه‌های باشگاه‌ها کم می‌کند اما در طرف دیگر باعث وارد آمدن ضرری ۲۲۷ میلیون یورویی به دولت انگلیس به دلیل کاهش درآمدهایش از محل مالیات بردرآمد بازیکنان می‌شود. به باور PFA این کاهش حقوق می‌‌تواند روی عملکرد سیستم سلامت کشور تأثیر منفی بگذارد و به همین دلیل نه تنها به ضرر بازیکنان بلکه به ضرر دولت و سیستم بهداشت و مردم انگلیس هم خواهد بود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.