مهاجم اهل کشور مالی تیم فوتبال استقلال از نگاه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، سبب شده لیگ برتر فوتبال ایران درخشان‌تر از گذشته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی، چهار انتقالی که لیگ‌های فوتبال منطقه غرب آسیا را در این فصل درخشان کرد، نام برد که انتقال شیخ دیاباته به استقلال هم در این قهرست دیده می‌شود.

AFC درباره مهاجم استقلال نوشت: در میان این چهار بازیکن، دیاباته تنها بازیکنی است که پیش‌تر بازی در آسیا را تجربه کرده بود. دیاباته پیش از پیوستن به بوردوی فرانسه در ۱۸ سالگی، در آکادمی مشهور سلیف کیتا در مالی توپ می‌زد. جایی که حدود یک دهه بازی کرد و در ۱۲۰ بازی، ۵۰ گل به ثمر رساند.

انتقال به تیم‌های مختلف، دیاباته را به کشورهای ترکیه، ایتالیا و امارات برد. این بازیکن در فصل ۱۹-۲۰۱۸ در تیم الامارات بازی کرد، اما ۱۰ گل او در ۱۹ مسابقه نتوانست تیم شهر راس‌الخیمه را از سقوط نجات دهد و دیاباته باز هم به تیم دیگری منتقل شد؛ این بار غول ایران یعنی استقلال.

پس از آغازی بی‌فروغ که باعث شد دیاباته سه ماه نتواند گلزنی کند، دیاباته با هت‌تریک مقابل تراکتور، عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد. او پس از آن پنج گل دیگر به ثمر رساند که باعث شد آمار گلزنی او در ۱۳ بازی نخست تیمش به ۸ گل برسد.

نخستین تجربه دیاباته در رقابت‌های آسیایی به دیدار استقلال مقابل الکویت در دور دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا برمی‌گردد که او دو بار گلزنی کرد. این مهاجم همچنین گل نخست تیمش را در برتری ۵ بر صفر برابر الریان قطر وارد دروازه حریف کرد.

یوسف نیاکته، کودجو لابا و یاسین براهیمی، بازیکنان تیم‌های الوحده عربستان، العین امارات و الریان قطر، دیگر بازیکنانی هستند که از نگاه AFC لیگ کشورهای مقصد خود را درخشان کردند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.