هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در جلسه‌ فردا باید تصمیم سرنوشت‌سازی بگیرد، تصمیمی که با توجه به نامه‌های اخیر AFC اهمیت بیشتری خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فوتبال ایران در سال ۹۸ روزهای سختی را پشت سر گذاشت. چه به لحاظ نتیجه گیری، چه از نظر برگزاری مسابقات باشگاه و امور لجستیکی و چه در بخش مدیریتی.

یکی از مسائل مهم مدیریتی در فدراسیون فوتبال دبیرکلی است. فردی که امور اجرایی را در اختیار دارد و پس از استعفای محمدرضا ساکت در آذرماه ۹۷ به دلیل بازنشستگی، ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست موقت دبیر کلی انتخاب شد که موقت بودن او ۱۶ ماه به طول انجامید. اتفاقی بارها مورد نقد قرار گرفت و مهدی تاج و تصمیم گیرندگان فدراسیون فوتبال به آن بی اهمیت بودند.

با توجه به بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال و برگزاری انتخابات، فدراسیون فوتبال در شرایط فعلی نیاز به دبیرکلی با تجربه و البته قانونی دارد تا این اتفاقات مهم و سرنوشت ساز بدون حرف و حدیث انجام شود. از همین رو حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال مهدی محمدنبی که پیش از این هم در فدراسیون فوتبال دبیرکل بوده، به عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب کرد. انتخاب نبی شیطنت‌هایی را به دنبال داشت تا AFC در چندین نامه نگاری ایرادهایی را به این انتخاب وارد و اعلام کند همچنان شکوری را به عنوان دبیرکل می‌شناسد و پاسخ‌های فدراسیون فوتبال نیز آنها را قانع نکرد.

موضوع انتخاب نبی به عنوان دبیرکل قانونی فدراسیون فوتبال طبق اساسنامه باید از سوی هیئت رئیسه رقم بخورد. هیئت رئیسه‌ای که فردا (دوشنبه) تشکیل جلسه خواهد داد تا ضمن انتخاب قطعی دبیرکل درباره زمان تشکیل مجمع برای اصلاح اساسنامه نیز تصمیم گیری کند. جلسه‌ای که می‌تواند تصمیمات سرنوشت سازی را برای فوتبال ایران به دنبال داشته باشد و چه بسا پس از روی روال افتادن کارهای فدراسیون برگزاری انتخابات نیز به همین زودی برگزار تا فوتبال ایران از این بلاتکلیفی خارج شود.

در واقع همه آنهایی که آینده فوتبال ایران برایشان اهمیت دارد، جلسه فردا حائز اهمیت خواهد بود حتی کسانی که نسبت به رویه موجود انتقاد دارند. مهمترین نکته در حال حاضر به ثبات رسیدن شرایط است تا زمینه برگزاری انتخابات فراهم شود. اعضای هیئت رئیسه حالا بیش از هر زمان دیگری باید احساس مسئولیت کرده و به دور از منافع شخصی برای آینده فوتبال ایران تصمیم بگیرند. عدم حضور هر کدام از اعضا در جلسه فردا می‌تواند پیام‌هایی و پیامدهایی داشته باشد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.