دبیرکل اتحادیه فوتبال بلاروس می‌گوید دلیلی وجود ندارد که مسئولان فوتبال این کشور بخواهند لیگ بلاروس را به خاطر ویروس کرونا تعطیل کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) باعث تعطیلی بسیاری از رویدادای ورزشی از جمله مسابقات فوتبال در سراسر جهان شده است، لیگ فوتبال بلاروس اما همچنان در این شرایط بحرانی در حال پیگیری است. لیگ بلاروس در واقع تنها لیگ در اروپاست که مسابقاتش بدون توجه به شرایط موجود در نتیجه شیوع ویروس کرونا در حال برگزاری است، این در حالی است که تاکنون ۳۵۱ نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و چهار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.

سرگئی ژاردتسکی، دبیرکل اتحادیه فوتبال بلاروس در این باره به شبکه تلویزیونی «ESPN» گفت: ما شرایط را به طور روزانه مورد بررسی قرار می‌دهیم. کاملاً به سیستم مراقبت‌های بهداشتی خود اعتماد داریم و در حال حاضر دلیلی وجود ندارد که بخواهیم لیگ را تعطیل کنیم. ما درک می‌کنیم که شرایط در برخی کشورها خیلی جدی است، اما با مشورتی که با مقامات مربوطه در بلاروس داشته‌ایم، متوجه شدیم که در حال حاضر لیگ ما می‌تواند ادامه یابد.

وی همچنین در گفت‌وگو با نشریه اسپانیایی «مارکا» اظهار داشت: تصمیم برای رفتن یا نرفتن به ورزشگاه‌های برای تماشای بازی‌ها باید توسط هواداران گرفته شود. از جانب ما اما همه چیز رعایت می‌شود، ما اقدامات مختلفی از جمله قرار دادن ژل ضد عفونی‌کننده در دسترس هواداران و حضور پزشکان در ورودی‌های ورزشگاه جهت گرفتن دمای بدن تماشاگران را انجام داده‌ایم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.