رئیس اتحادیه فوتبال اروپا به فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های فوتبال قاره سبز در خصوص عواقب نیمه کاره رها کردن لیگ‌های‌شان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی انتشار اخباری مبنی بر تصمیم اتحادیه فوتبال بلژیک برای پایان دادن به مسابقات فصل جاری لیگ‌های این کشور به دلیل شیوع کرونا در اروپا و معرفی کلوب بروژ به عنوان قهرمان لیگ دسته اول، الکساندر چفرین رئیس اتحادیه فوتبار اروپا (یوفا) به مسئولان فوتبال این کشور درباره عواقب این تصمیم هشدار داد.

لیگ دسته اول فوتبال بلژیک موسوم به «ژوپیلر پرولیگ» ۱۹ هفته از مرحله گروهی‌اش را پشت سر گذاشته و تیم کلوب‌بروژ به عنوان صدرنشین با حاشیه امنیتی ۱۵ امتیازی، تنها یک بازی دیگر تا قطعی کردن راهیابی‌اش به پلی‌آف فاصله دارد. تعلیق لیگ اما ادامه مسابقات را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است و با توجه به وضعیت موجود در اروپا، گویا مسئولان اتحادیه فوتبال بلژیک تصمیم گرفته‌اند بروژ را به عنوان قهرمان معرفی کنند.

چفرین در این خصوص به شبکه ZDF گفت: من فکر نمی‌کنم که نیمه کاره رها کردن لیگ‌ها تصمیم درستی باشد. همبستگی یک جاده‌ یکطرفه نیست. شما نمی‌توانید از سایر درخواست کمک کنید و بعد هر کاری که فکر می‌کنید بیشتر از همه به نفع‌تان است را انجام دهید. بلژیکی‌ها و دیگر فدراسیون‌هایی که تصمیم به نیمه کاره رها کردن مسابقات‌شان بگیرند، حضورشان در فصل آینده رقابت‌هایی اروپایی (لیگ قهرمانان و لیگ اروپا) را در معرض خطر قرار می‌دهند.

چفرین افزود: یوفا تمایل دارد که تمامی لیگ‌های اروپایی در فصل جاری به پایان برسند حتی اگر این کار به منزله جابجایی بسیار گسترده بازه زمانی برگزاری بازی‌ها و انجام آنها پشت درهای بسته باشد. درست است که فوتبال بدون حضور تماشاگران به هیچ وجه با زمانی که آنها در ورزشگاه‌ها هستند قابل قیاس نیست اما قطعاً برگزار شدن مسابقات بدون تماشاگر و تماشای آنها از تلویزیون بهتر از برگزار نشدن‌شان است. مردم هم همین را می‌خواهند. برای به پایان رساندن فصل، نگاه‌ ما به ماه‌های جولای و آگوست است چون قادر به انجام بازی‌های این فصل در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر نخواهیم بود.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.