گل‌گهر سیرجان در سال ۹۸ قهرمان لیگ دسته یک شد و در رقابت‌های لیگ برتر اتفاقات مختلفی را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا، گل گهر سیرجان، تیمی است که برای لیگ برتر شدن، چندین سال تلاش کرد و با هدایت وینگو بگوویچ در فصل هجدهم لیگ آزادگان موفق با قهرمانی در این رقابت‌های جواز حضور در رقابت‌های لیگ برتر را به دست بیاورد.

با تایید سران باشگاه گل گهر، وینگو بگوویچ کار خود را در این تیم ادامه داد و برای آماده سازی این تیم در رقابت‌های لیگ برتر بازیکنان نام آشنایی همچون میلاد فراهانی و بهنام برزای را به تیم خود ملحق کرد.

یکی از اتفاقات خوبی که برای گل گهر همزمان با لیگ برتری شدنش رخ داد، آماده سازی ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان بود که با توجه به شاخص‌های سازمان لیگ و فدراسیون برای استادیوم‌های لیگ برتر باید تغییرات قابل توجهی در این استادیوم رخ می‌داد که با تلاش مدیران این باشگاه، این استادیوم با توجه به معیارهای رقابت‌های لیگ برتر به بهره برداری رسید.

گل‌گهر در پنج هفته نخست نتوانست انتظارات برآورده کند و با سه تساوی و دو باخت در رده پانزدهم قرار گرفت. بازی با استقلال به نوعی آخرین فرصت بگوویچ برای ماندن در گل‌گهر بود و این مربی با شکست مقابل استقلال از جمع این تیم سیرجانی جدا شد.

پس از جدایی بگوویچ، مجتبی جباری که مدتی در کنار این مربی کروات در تمرینات گل گهر حضور پیدا کرده بود، به طور موقت مسئولیت فنی گل گهر را بر عهده گرفت. در ادامه گزینه‌های مختلقی برای هدایت گل گهر مطرح شده بودند که از نام آشناترین آنها می‌توان به زلاتکو کرانچار، علی دایی و مجید جلالی اشاره کرد.

گل گهر فرصت چندانی برای انتخاب سرمربی نداشت و باید تا آغاز هفته هفتم رقابت‌های لیگ برتر سرمربی خود را انتخاب می‌کرد. مجتبی جباری هم به دلیل نداشتن مدرک A مربیگری نمی‌توانست روی نیمکت این تیم بنشیند. در نهایت سران باشگاه گل گهر موفق شدند با مجید جلالی به توافق برسند و این مربی با سابقه را به عنوان سرمربی جدید تیم خود انتخاب کنند.

با روی کار آمدن مجید جلالی، اتفاقات خوبی برای این تیم افتاد افراد نام آشنایی مثل فرهاد پورغلامی در کادر فنی گل گهر دیده شدند. همچنین در مجموعه بازیکنان این تیم تغییرات خوبی رخ داد بازیکن با کیفیتی مثل گادوین منشا به جمع شاگردان مجید جلالی اضافه شد.

گل گهر نخستین پیروزی تاریخ خود را در رقابت‌های لیگ برتر موفق شد در هفته یازدهم مقابل ماشین سازی تبریز به دست بیاورد. گل گهر تا پایان هفته بیستم دو پیروزی پیاپی به دست آورد که اولین آن مقابل صنعت نفت آبادان رقم خورد و دومین آن مقابل استقلال رخ داد که موفق شد شاگردان مجیدی را یک بر صفر شکست دهد.

جلالی با قبول کردن سرمربیگری گل گهر اظهار داشت که در گل گهر روزهای خوبی را در این تیم خواهید دید و این تیم تا اینجای کار توانسته با ۱۹ امتیاز در رده سیزدهم قرار بگیرد و از انتهای جدول فاصله بگیرد و پیروزی بزرگی مقابل استقلال به دست بیاورد.

سال ۹۸ برای گل گهر ابتدای شیرینی داشت و انتهای خوبی برای این تیم رقم خورد. آغازی که با قهرمانی گل گهر در لیگ یک اتفاق افتاد و با پیشرفت و روند صعودی این تیم در لیگ برتر زیر نظر مجید جلالی پایان یافت. با این آغاز و پایان خوب، گل گهر روزهای خوبی برای خود در سال ۹۹ می‌بیند و باید دید این تیم در سال آینده چه عملکردی از خود بر جای می‌گذارد.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.