نزدیک به نیمی از تیم‌های لیگ برتر جزیره برای اعمال محرومیت دو ساله منچسترسیتی در رقابت‌های اروپایی با یکدیگر متحد شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه دیلی‌میل انگلیس در گزارشی مدعی شده است که تمامی تیم‌های نیمه بالای جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس به جز شفیلدیونایتد، نامه‌ای به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) ارسال کرده و در آن از این سازمان خواسته‌اند که به فرجام‌خواهی باشگاه منچسترسیتی برای لغو محرومیت دو ساله‌اش از شرکت در رقابت‌های اروپایی ترتیب اثر ندهد.

اتحادیه فوتبال اروپا چندی پیش باشگاه منچسترسیتی را به دلیل اثبات تخلفاتش در نقض قانون بازی جوانمردانه مالی برای دو سال از شرکت در تمامی رقابت‌های اروپایی از جمله لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و سوپرجام اروپا محروم و این باشگاه را به پرداخت ۳۰ میلیون یورو جریمه نقدی محکوم کرد. من‌سیتی نسبت به این حکم به CAS شکایت کرده است، اما اکنون نزدیک به نیمی از باشگاه‌های لیگ برتر جزیره با یکدیگر دست به دست هم داده‌اند تا محرومیت قهرمان فصل گذشته رقابت‌ها تحت هر شرایطی اعمال شود.

منچسترسیتی امیدوار است که با رأی دادگاه حکمیت در ورزش سنگین‌ترین مجازاتی که در طول تاریخ از سوی یوفا برای یک تیم فوتبال در نظر گرفته شده است، لغو یا حداقل از شدت آن کاسته شود، اما مشخص نیست که CAS چنین لطفی در حق مالکان اماراتی تیم آبی‌پوش شهر منچستر انجام دهد.

طبق ادعای دیلی‌میل باشگاه‌های لیورپول، لسترسیتی، چلسی، منچستریونایتد، ولورهمپتون، تاتنهام، آرسنال و برنلی هر کدام به صورت جداگانه نامه‌هایی به CAS ارسال کرده و در آن به صورت مشترک خواهان پابرجا ماندن محرومیت منچسترسیتی شده‌اند. این باشگاه‌ها معتقد هستند که منچسترسیتی نه تنها در سال‌های گذشته مرتکب تخلف شده است بلکه امکان دارد که تخلفاتش تا زمان صدور رأی نهایی هم ادامه داشته باشد.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.