سرمربی تیم فوتبال یوونتوس از رویکرد بازیکنانش مقابل المپیک لیون در مرحله یک‌‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مائوریتزیو ساری در پی شکست یک بر صفر شب گذشته (چهارشنبه) شاگردانش در خانه المپیک لیون در دور رفت از مرحله یک‌‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورت ایتالیا» گفت: توضیح علت این شکست دشوار است اما ما در نیمه اول توپ را خیلی کُند به حرکت در آوردیم و حرکت لازم را نداشتیم، بنابراین طبیعی بود که حریف به ما فشار بیاورد، توپ را تصاحب کند و حتی به گل برسد. ما در حمله به اندازه کافی تهاجمی نبودیم و فاقد عزم راسخ بودیم. همچنین به مدت ۱۵ دقیقه در کارهای دفاعی ضعیف عمل کردیم. بدشانس هم بودیم که درست وقتی که دلیخت برای مداوا (آسیب‌ دیدن از ناحیه سر) بیرون زمین بود، دروازه‌مان باز شد.

وی افزود: نیمه دوم بهتر بودیم، اما صادقانه باید بگویم که این عملکرد هم برای یک بازی لیگ قهرمانان کافی نبود. نمی‌دانم چرا نمی‌توانم بازیکنانم را متوجه اهمیت به گردش در آوردن سریع توپ کنم. این امری اساسی است. به هر حال به کارمان ادامه خواهیم داد و دیر یا زود این مفهوم را به ذهن بازیکنان‌ انتقال خواهیم داد. من بارها به بازیکنانم گفته‌ام که باید توپ را سریع در زمین به گردش در بیاورند اما خیلی از آنها هنوز توپ را کُند به گردش در می‌آورند و در جهت نادرست حرکت می‌کنند. ما در آخرین تمرین‌مان توپ را دو برابر سریع‌تر از چیزی که در این بازی انجام دادیم، به گردش درآوردیم. این برخلاف چیزی بود که باید انجام می‌دادیم.

سرمربی ایتالیایی یوونتوس صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: وقتی توپ را کُند به گردش در می‌آورید، مالکیت را از دست می‌دهید این و اجازه را می‌دهد که حریف به شما نزدیک شود، شکل تهاجمی به خود بگیرد و توپ را تصاحب کند. به نظرم حتی تحت‌فشار قرار دادن لیون قوی نبود و این ما بودیم که خیلی کُند حرکت کردیم و سرعت‌مان هم تغییر نکرد. وقتی هم اوضاع اینطور باشد، بعید است که بشود موقعیتی خلق کرد.

ساری در پایان تأکید کرد: دوست ندارم از فاصله ۶۰ متری توپ را برای مهاجمان‌مان بفرستیم، چون این کار بی‌فایده است، بلکه بهتر است توپ را جلو برد و برای خلق موقعیت تلاش کرد.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.