عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال گفت: در زمان ما تخلفی در صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها که منجر به جریمه ۱۲۰ هزار دلاری ایران از سوی AFC شده است، رخ نداد.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایران به خاطر تخلف در صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌هایش به مبلغ ۱۲۰ هزار دلار جریمه شده است که البته ۸۰ هزار دلار از این جریمه به مدت دو سال تعلیقی خواهد بود.

این اتفاق در حالی رخ داده است که مهدی تاج رئیس وقت فدراسیون فوتبال ایران ابتدای این فصل دو کمیته را برای بررسی دقیق‌تر مدارک و مستندات باشگاه‌ها تشکیل داد تا مشکلی گریبانگیر ایران نشود و پروسه قانونی در ارتباط با پروانه حرفه ای باشگاه ها طی شود؛ یکی کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای و دیگری کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای.

رضا درویش یکی از اعضای کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال در واکنش به جریمه ۱۲۰ هزار دلاری ایران و دلیل تخلف فدراسیون به خبرنگار مهر، گفت: من در جریان این جریمه نیستم و نمی دانم علتش چیست.

درویش درباره اینکه آیا این جریمه به خاطر پنهان کاری مطالبات باشگاه ها و تعهدات مالی آنها بوده است؟ تصریح کرد: تا زمانی که ما مدارک چند باشگاه را بررسی و ارسال کردیم، معوقه ای وجود نداشت. در واقع باشگاه ها یا رضایت طلبکاران را گرفته و یا به آنها چک داده بودند. اگر اینطور نبود نمی توانستیم مدارکشان را تایید کنیم.

عضو کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال تصریح کرد: اگر علت این جریمه به خاطر بدهی های معوقه باشد احتمالا به این دلیل بوده که چک طلبکاران سر موعد پاس نشده و آنها مجددا شکایت کرده اند. به هر حال تا وقتی ما مدارک را بررسی و تایید کردیم این مشکلات برای باشگاه هایی که مجوز حرفه ای گرفتند، وجود نداشت.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.