سرمربی کنونی تیم فوتبال اتلتیکومادرید گزینه اصلی سرمربیگری بایرن مونیخ است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه اسپانیایی «دُن بالن» با انتشار گزارشی مدعی شد؛ دیه‌گو سیمئونه گزینه اصلی باشگاه بایرن مونیخ برای سرمربیگری باواریایی‌ها است. مدیران این باشگاه آلمانی به دنبال این هستند تا با استخدام سرمربی کنوبی اتلتیکومادرید، پروژه‌ای جدید را کلید بزنند.

باشگاه بایرن مونیخ پس از شکست ۵ بر یک تحقیرآمیز این تیم مقابل اینتراخت فرانکفورت در هفته دهم فصل جاری از رقابت‌های بوندس‌لیگای آلمان، اقدام به اخراج نیکو کواچ و هانسی فلیک، دستیار وی را تا پایان فصل به عنوان جانشین این سرمربی کروات معرفی کرد.

دیه‌گو سیمئونه ۴۹ ساله که تا سال ۲۰۲۲ تحت‌قرارداد باشگاه اتلتیکومادرید است، از سال ۲۰۱۱ هدایت این تیم اسپانیایی را برعهده دارد و در این مدت این تیم را تبدیل به تیمی باثبات و یکی از قدرت‌های فوتبال اروپا کرده است. او در حال حاضر با دستمزد سالیانه ۲۲ میلیون یورو بیشرین دستمزد دریافتی را در بین سرمربیان جهان دارد.

این سرمربی آرژانتینی که در فصول ۱۴-۲۰۱۳ و ۱۶-۲۰۱۵ با اتلتیکومادرید تا فینال لیگ قهرمانان اروپا پیشروی کرده، تاکنون این تیم را به یک قهرمانی در لالیگا، یک قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، دو قهرمانی در لیگ اروپا و دو قهرمانی در سوپرجام اسپانیا رسانده است.

سرخپوشان مونیخی در حال حاضر با ۴۹ امتیاز صدرنشین بوندس‌لیگا هستند، هرچند کار دشواری در تکرار قهرمانی دارند چرا که لایپزیگ ۴۸ امتیازی و بوروسیا دورتموند ۴۵ امتیازی هم سخت در تعقیب این تیم هستند، از این‌رو مدیران باشگاه بایرن مونیخ قصد دارند با ایجاد تحول در کادر فنی خود، بار دیگر به روزهای اوج خود بازگردند.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.