باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به مشکلاتی که برای این تیم تا اینجای مسابقات لیگ قهرمانان پیش آمده است، اعتراض کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه استقلال با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به اتفاقات رخ داده در هفته‌های گذشته و بعد از حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا که رقابتی ناعادلانه را رقم زده است، اعتراض کرد.

در متن این نامه که توسط هیئت مدیره باشگاه استقلال تهیه شده، آمده است:

کنفدراسیون فوتبال آسیا؛ لطفاً شرایط رقابت عادلانه را برای استقلال فراهم کنید. آگاه می‌باشید که یکی از اهداف فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و کنفدراسیون فوتبال آسیا از برگزاری مسابقات ایجاد فضایی سالم و شاداب برای رقابت عادلانه بین ورزشکاران از کشورهای مختلف با ملیت، نژاد، زبان و رنگ‌های متفاوت است و همواره بر "بازی جوانمردانه" تأکید صورت می‌گیرد.

۱- بعد از موضوع عدم میزبانی در دیدارهای رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان و تنها در حالی که ۴۸ ساعت به شروع مسابقات باقی مانده بود، تکلیف حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا مشخص شد و در این فرصت بسیار اندک باید شرایط پرواز تیم، اخذ ویزا، اقامت و تمرین در یک کشور ثالث انجام می‌شد که حتماً تأیید می‌فرمایید این فرصت حتی برای سفرهای داخلی با تعداد نفرات کمتر نیز دشوار است و باشگاه استقلال در راستای احترام به توافقات انجام شده، همه مشکلات را به جان خریده و در موعد مقرر در محل مسابقات حاضر بوده که این شرایط برای رقیبان نبود و شرایط یکسانی جهت رقابت فراهم نشده بود.

۲- بعد از صعود مقرر شد تا در مرحله گروهی ابتدا در شهر کربلا به دیدار تیم الشرطه عراق برویم که چند روز قبل از مسابقه و در حالی که استقلال خود را آماده حضور در شرایط آب و هوایی و زمین کربلا کرده بود، به یکباره مسابقه به مکان دیگری که از نظر آب و هوا و زمین تفاوت آشکاری با مکان اولیه داشت، انتقال یافت و تغییر این شرایط در فرصت بسیار کم برای استقلال دردسرآفرین شد.

۳- مطابق مقررات باید قبل از شروع مسابقه، زمین اصلی مسابقه جهت یک جلسه تمرین در اختیار هر یک از تیم‌ها قرار گیرد که این مورد هم رعایت نشد و تیم به زمین چمن مصنوعی انتقال داده شد که در کاهش آمادگی بدنی بازیکنان اثر زیادی گذاشت.

۴- زمین مسابقه از نظر کیفیت چمن و ناهمواری به هیچ وجه مطابق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا نبود و تأیید آن جهت میزبانی جای تعجب داشت و باعث شد بازیکنان اصلی استقلال دچار آسیب‌دیدگی شوند.

۵- در مسابقه با الاهلی عربستان، تیم حریف میزبان بوده و می بایست تمامی موارد را جهت برگزاری مسابقه فراهم می‌کرد که در فاصله کمی تا مسابقه طرح جدیدی را ارائه کرد و باشگاه استقلال با دشواری و در راستای احترام به توافقات این شرایط را فراهم و تحمل کرد.

۶- متأسفانه اشتباهات داوری در دیدارهای استقلال مشهود و با تصمیمات غلط نتایج بعضی از مسابقات از جمله استقلال و الاهلی عربستان تغییر کرد و منتج به شکست این تیم شد. همچنین در انتهای مسابقه مقابل الاهلی عربستان تماشاگران منتسب به باشگاه عربستانی وارد زمین مسابقه شدند که این امر می‌‌توانست امنیت بازیکنان و کادر تیم استقلال را به صورت جدی به خطر بیندازد.

از آنجایی که با رجوع به موارد فوق در خواهید یافت که شرایط برای رقابت عادلانه برای استقلال فراهم نبوده، به‌عنوان باشگاهی که یکی از پرطرفدارترین تیم‌های آسیا و همچنان یکی از تیم‌های پرافتخار این قاره به شمار می‌رود ضمن اعتراض به نحوه قضاوت داوران کره‌ای و تقاضای رسیدگی، از شما می‌خواهیم برای زنده ماندن روح فوتبال و بازی جوانمردانه لطفاً شرایط رقابت عادلانه را برای استقلال فراهم سازید.

این خبر حدود ۱ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )