با شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای آسیایی از جمله ترکمنستان، فدراسیون فوتبال نامه‌ای برای میزبانی رقابت‌های فوتسال قهرمانی آسیا به AFC ارسال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی ۲۰۲۰ که قرار بود از هفتم اسفند ماه در ترکمنستان آغاز شود، با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی به تأخیر افتاد.

با توجه به اینکه ترکمنستان تمهیدات سختگیرانه‌ای در قبال میزبانی مسابقات در شرایط فعلی در نظر گرفته است و AFC هم زمان محدودی برای برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا (به دلیل شروع مسابقات جام جهانی در شهریورماه) در اختیار دارد، از جمله راهکارهای پیش‌روی کنفدراسیون فوتبال آسیا، تغییر میزبان مسابقات است.

داود پرهیزکار، رئیس کمیته فوتسال ایران با بررسی شرایط و در راستای بهره‌برداری از فرصت ایجاد شده، در طول سفر خود به تایلند همراه تیم زیر ۲۰ سال کشورمان، به رایزنی با تعدادی از مسئولان و‌ ناظران AFC پرداخت و پس از بازگشت به تهران با پیگیری و هماهنگی داخلی و خارجی، شرایط را جهت ارائه درخواست به کنفدراسیون فوتبال آسیا فراهم کرده است. به همین منظور، نامه‌ مکتوب درخواست رسمی ایران امروز (دوشنبه) به AFC ارسال می‌شود.

با توجه به درخواست مشابه برخی کشورها برای اخذ میزبانی و البته احتمال وجود مواردی از ویروس کرونا در این کشورها، شانس ایران جهت کسب بزرگ‌ترین و مهمترین رویداد فوتسال آسیا بسیار زیاد است.

اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.