دروازه‌بان سابق تیم فوتبال منچستریونایتد و تیم ملی ایرلند شمالی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هری گرِگ، دروازه‌بان سابق منچستریونایتد و تیم ملی فوتبال ایرلند شمالی در سن ۸۷ سالگی درگذشت. او یکی از بازماندگان سانحه هوایی مونیخ و از بازماندگان بازبی بیبز(شاگردان سرمَت بازبی) بود. او که بین سال‌های ۱۹۵۷ تا ۱۹۶۶ عضو تیم منچستریونایتد بود، زمانی که در ماه دسامبر ۱۹۵۷ در ازای ۲۳ هزار و ۵۰۰ پوند از دانکستر روورز به شیاطین سرخ ملحق شد، تبدیل به گرانقیمت‌ترین دروازه‌بان جهان در آن دوره شد. او همچنین در جام جهانی ۱۹۵۸ به عنوان بهترین دروازه‌بان تورنمنت انتخاب شد.

در آن سانحه که در تاریخ ۶ فوریه ۱۹۵۸ رخ داد، هواپیمای حامل بازیکنان منچستریونایتد که پس از بازی با ستاره سرخ بلگراد و صعود به مرحله نیمه‌نهایی جام یوفا، از بلگراد راهی منچستر بود، در فرودگاه مونیخ جهت سوختگیری توقف می‌کند. پس از انجام سوختگیری هواپیما در سومین تلاش خود برای بلند شدن از باند لغزنده در نتیجه بارش برف به دلیل نرسیدن به سرعت لازم برای بلند شدن و برخورد با موانع انتهای باند دچارسانحه می‌شود. در این سانحه هوایی ۸ بازیکن منچستریونایتد، ۲ مربی تیم و یکی از اعضای باشگاه جان خود را در کنار ۸ روزنامه‌نگار، ۲ خدمه پرواز و ۲ مسافر از دست دادند.

هری گرِگ که خود از این سانحه جان سالم به در برد، پس از بروز این حادثه از ترس اینکه مبادا هواپیما منفجر نشود، بلافاصله در کمک به تخلیه بازماندگان از هواپیما کمک کرد.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.