سرمربی تیم فوتبال ناپولی شائبه اختلاف داشتن با هافبک برزیلی این تیم را رد و به شاگردانش توصیه کرد که با رویکردی حرفه‌ای بازی کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روند رو به رشد تیم فوتبال ناپولی با هدایت جنارو گتوسو با ثبت یک پیروزی دیگر در کارنامه این تیم ادامه پیدا کرد؛ این پیروزی شب گذشته (یکشنبه) در خانه کالیاری با تک گل دریس مرتنس برای ناپولی رقم خورد و منجر به صعود این تیم به رده هشتم شد.

با این حال گتوسو معتقد است که ناپولی هنوز از پتانسیل واقعی‌اش استفاده نمی‌کند. گتوسو به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: برای اینکه بتوانیم بگوییم ناپولی دوباره به وضعیت عادی برگشته است باید روی دور پیروزی بیفتیم. من هنوز به روندی که تیمم در آن قرار گرفته، اعتماد ندارم. باید یادمان بماند مسیری که در آن قرار گرفته‌ایم، مسیری درست است که باید به حرکت در آن ادامه دهیم. با سختکوشی و به نمایش گذاشتن کیفیت واقعی‌مان به هدف‌مان می رسیم.

گتوسو با اشاره به ابهاماتی که درباره تمدید قرارداد برخی بازیکنان تیمش (آلان، خوسه کایخون و دریس مرتنس) وجود دارد و تأثیر آنها روی عملکرد آنها تأکید کرد: بازیکنان باید حرفه‌ای باشند و اینکه قراردادهای‌شان تمدید شود یا نه نباید روی رویکردشان تأثیر بگذارد. من به بازیکنانم احترام می‌گذارم و به خاطر آنها حاضرم از کوه هم بالا بروم اما آنها هم باید برای من تلاش کنند. از آنها می‌خواهم که به باشگاه، به حرفه‌شان و به هم‌تیمی‌های‌شان احترام بگذارند. اگر کسی بیاید و به من بگویم «متأسفم ذهن من الان بازی برای تیم نیست» دست او را می‌فشارم و می‌گویم مشکلی نیست. آلان هم پیشنهادهای مهمی داشت اما تمدید یا عدم تمدید قرارداد او به نظر باشگاه بستگی دارد و من هیچ کاره‌ام. من با او هیچ خصومتی ندارم. فردا کارمان را از سر می‌گیریم و من هم تلاش می‌کنم که او را به فرم ایده‌آل برسانم. اگر مردم از من نظرم را درباره بازیکنان بپرسند، نظرم را می‌گویم اما نه من آن کسی هستم که پول آنها را می‌دهد نه وظیفه‌ام است که قرارداد‌های‌شان را تمدید کنم. فقط می‌توانم نظرم را بگویم. من یک مربی‌ام و نمی‌خواهم یک مدیر باشم.

سرمربی پیشین میلان درباره مقایسه‌هایی که برخی میان رویکرد بازیکنان ناپولی و خود او در دوران بازیگری‌اش انجام می‌دهند، اظهار داشت: چیزی که ناپولی انجام داده و کارهایی که من کرده‌ام در تاریخ خواهد ماند. من در دوران بازیگری‌ام افتخارات فراوانی کسب کرده‌ام اما الان اگر بخواهم به زمین بازی برگردم گند می‌زنم چون دیگر روی فرم نیستم. من پیر شده‌ام و پاهایم دیگر نای بازی کردن ندارند. آن زمان، آن زمان بود و الان، الان است. ما نمی‌توانیم دائماً به گذشته‌ها فکر کنیم. در ناپولی هم بازیکنانی هستند که کارهای فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند، پس چرا می‌خواهید که در این ماه‌های پایانی همه چیز را خراب کنید؟

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.