نامزد ریاست فدراسیون فوتبال در انتخابات پیش‌رو می‌گوید که با توجه به قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاریخ انتخابات باید تغییر کند.

امیرمسعود هراتیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص شایعه کناره‌گیری‌اش از حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال اظهار داشت: بنده کناره‌گیری نکرده‌ام و در تلاش برای گرفتن ۱۰ امضا هستم.

وی در خصوص اینکه با توجه به اینکه تا امروز نتوانسته ۱۰ امضا بگیرد نمی‌تواند در انتخابات حاضر شود، گفت: امضاها سیال است و امکان دارد برخی اعضای مجمع بخواهند فرم امضای خود را به سمت کاندیدای دیگری تغییر بدهند و برای همین امید دارم. تحلیل بنده این است با توجه به پیش آمدن بحث منع حضور بازنشستگان در انتخابات، تاریخ انتخابات باید تغییر کند.

رئیس هیئت فوتبال استان اصفهان و نامزد ریاست فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بازنشستگان فرم‌های اعضای مجمع را دریافت کرده‌اند، اعتقاد دارم در صورت منع حضور آنها در انتخابات، شرایط انتخابات تغییر می‌کند و به همین جهت تاریخ انتخابات نیز باید تغییر کند. به این جهت که بازنشستگان فرم‌ها را حتی بیشتر از ۱۰ عدد که مورد نیاز است دریافت کرده‌اند.

هراتیان در خصوص اینکه چه تعداد بازنشسته برای حضور در انتخابات ثبت نام کرده‌اند و این افراد چه کسانی هستند، گفت: سه نفر از نامزدهای ریاست و سه یا چهار نفر از نامزدهای نایب رئیسی بازنشسته هستند.

وی یادآور شد: در خصوص سایر نفرات هم مسائل دیگری مطرح است. به طور مثال برخی از نامزدها سابقه مدیریتی ۱۰ ساله ندارند و شنیده‌ام آقای ممبینی سابقه مدیریتی نداشته و فرم‌های زیادی هم جمع کرده است.

نامزد ریاست فدراسیون فوتبال افزود: اگر قرار است بازنشستگان وارد انتخابات نشوند و قانون این را می‌گوید، پس باید تکلیف فرم‌های اعضای مجمع که در اختیار بازنشستگان است، مشخص شود. این مسئله در اساسنامه فدراسیون فوتبال پیش‌بینی نشده و باید درباره آن تصمیم گیری کرد.

هراتیان گفت: اگر همین الان تصمیم بگیرند انتخابات را طبق اساسنامه برگزار کنند، مشکلی نیست، اما اگر قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرایی خواهد شد، برگزاری انتخابات با این شرایط امکان‌پذیر نیست.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.