دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: اینکه برخی دوستان پس از یک سال متوجه آیین‌نامه و سیاست‌گذاری اعزام به پارالمپیک نشده‌اند، به ما مربوط نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک که میهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود، درباره آخرین شرایط اعلام تیم‌های فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر به بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: اواخر سال ۹۷ آیین‌نامه‌ای در هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک تدوین شد که اعزام به پارالمپیک براساس کسب سهمیه نباشد و براساس یک رویکرد کیفی صورت بگیرد. این رویکرد در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نیز وجود داشت و توانستیم در رده سوم قرار بگیریم.

وی افزود: آیین‌نامه و سیاست‌گذاری درباره نحوه اعزام به پارالمپیک بارها از طریق رسانه‌ها اعلام شد و رؤسای فدراسیون‌های مربوطه و دیگر اعضا نیز حضور داشتند. اینکه برخی دوستان و ورزشکاران پس از یک سال متوجه این موضوع نشده بودند، به ما مربوط نمی‌شود.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد: مهلت اعلام آمادگی برای حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک نزدیک به ۱۰ روز قبل به پایان رسید و این مهلت نیز برای تیم بسکتبال با ویلچر امروز تمام می‌شود. البته مهلت اعلام آمادگی برای رشته‌های انفرادی هنوز باقی مانده است. روز گذشته نامه‌ای به سازمان‌های جهانی ارسال شد و شاید بنا شده که یک نگرش کمی در اعزام به پارالمپیک صورت بگیرد. ما درخصوص فوتبال پنج نفره گفته‌ایم که اعزام نمی‌کنیم، اما امیدواریم تجدیدنظر شود.

رضایی گفت: اعزام کیفی به بازی‌های پاراآسیایی و پاراالمپیک با کمی تفاوت، پس از پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو اجرا شد. پس از این رویداد تیم فوتبال پنج نفره در رقابت‌های جهانی نهم شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در رده دوم ایستاد. ما روز تصویب آیین‌نامه که سال گذشته انجام شد، به فکر یک رشته خاص نبودیم و حتی فکر می‌کردیم تیم این تیم در پارالمپیک توکیو روی سکو می‌رود. به هر حال منتظر خبر سازمان‌های جهانی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در ورزش ایران نیاز به سیاست‌گذاری داریم. یا نباید سیاست‌گذاری داشته باشیم که براساس آن یک کاروان بزرگ را می‌فرستیم، یا سیاست‌گذاری کنیم که حضور در مسابقات کیفی و هدف‌دار باشد.

این خبر حدود ۷ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.