پیشکسوت استفلال معتقد است استقلال در مقابل الریان بازی به مراتب سخت‌تری را نسبت به الکویت دارد و بازیکنان باید مانع موقعیت‌سازی حریف شوند.

به گزارش ایسنا، استقلال تهران شنبه اولین بازی خود در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را مقابل الکویت انجام داد که با پیروزی آبی پوشان همراه شد. بهتاش فریبا پیشکسوت استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این دیدار تصریح کرد: استقلال در مرحله گذشته و در مقابل الکویت بازی خوبی را به نمایش گذاشت و توانست سه گل به ثمر برساند و حتی می‌توانست سه، چهار گل دیگر را هم وارد دروازه حریف کند. این پیروزی شروع خوبی را کادر فنی جدید بود. استقلال با پیروزی مقابل تیم کویتی مسیر خود را برای صعود به مرحله بعد را هموار کرد و سه‌شنبه باید روبروی الریان قطر حاضر شود.

بازیکن سابق این تیم با بیان این که استقلال کار سختی را نسبت بازی گذشته دارد گفت: الریان نفرات بهتری را نسبت به الکویت دارد و به تازگی هم یاسین براهیمی چپ پا را جذب کرده که بازیکن خیلی خوبی است. فکر می‌کنم استقلال در هشت دیدار آخری که با این تیم داشته فقط یک بار باخته و دو با هم مساوی کرده و باقی بازی ها هم به نفع استقلال به پایان رسیده است. آن باخت هم در شرایط نامتعارفی رقم خورد. در سال ۹۰ هم که ما در استقلال بودیم در دو بازی که مقابل الریان حاضر شدیم به دو برد دست یافتیم.

او ادامه داد: برای این بازی، تیم نیاز به تمرکز بالایی دارد چون در بازی با الکویت هم چند موقعیت در اختیار حریف گذاشتیم ولی به علت این که آنها خیلی توانا نبودند، نتوانستند از آن استفاده کنند. تیم الریان اما با بازیکنانی که دارد به خصوص بازیکن جدیدشان حریف خطرناکی برای استقلال است. امیدوارم که بچه‌ها بتوانند در این بازی به پیروزی برسند و به مرحله بعد صعود کنند.

فریبا ضمن تاثیرگذار دانستن فشارهای روی تیم، بر عملکرد بازیکنان اظهار کرد: استقلال در این چند روز فشار و خستگی زیادی را متحمل بوده است. چندین ساعت در فرودگاه بوده‌اند و از دوبی به ایران آمدند و دوباره به قطر پرواز کردند و زمانی برای استراحت نداشتند و از طرف دیگر در ۱۰ روز گذشته زمین مناسبی برای تمرین نداشتند. استقلال با شرایط سختی مواجه بود. در پیش از بازی هم گفتم که تنها عاملی که می‌تواند استقلال را در این شرایط به پیروزی برساند غیرت بازیکنان است که خوشبختانه این غیرت جواب داد و بچه‌ها به پیروزی رسیدند. بازیکنان حتما نیاز به ریکاوری دارند و عاملی مانند پرواز روی بدن بچه‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد. عملکرد تیم در بازی گذشته توقع هواداران را بالا برده و امیدوارم که استقلال بتواند از پس این بازی برآید.

وی افزود: استقلال اکنون چندین مصدوم از جمله فرشید اسماعیلی، سیاوش یزدانی و عارف غلامی را دارد که امیدوارم فرشید به این بازی برسد. از طرفی ما پس از این بازی‌ها مسابقات لیگ را پیش رو داریم و این سختی‌ها و نداشتن ریکاوری ممکن است به مصدوم شدن بازیکنان منجر شود. امیدوارم که اتفاق بد رخ ندهد.

مربی اسبق استقلال درباره حضور دوباره فرهاد مجیدی روی نیمکت این تیم و عملکرد او برابر الکویت عنوان کرد: بزرگترین اقدامی که فرهاد انجام داد تغییر ندادن در سیستم هفته‌های گذشته استقلال بود چون سیستم استراماچونی در ذهن بازیکنان حک شده و همان سیستم بار دیگر جواب داد. من معتقدم که این روند باید ادامه پیدا کند و فرهاد هم توانست بازیکنان را با همان سیستم هدایت کند.

او در ادامه با تاکید بر این که ادامه دادن راه استراماچونی ضرری به استقلال وارد نمی‌کند، گفت: مربی تفکراتش را با در نظر گرفتن امکانات و مهره‌هایی که دارد، به وجود می‌آورد. استراماچونی هم در استقلال همین گونه رفتار کرد و در حال حاضر هم بازیکنان همان بازیکنان هستند و فرهاد مجیدی در ادامه هم می‌تواند به روش استراماچونی عمل کند.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.