وزیر ورزش با اشاره به پیروزی اخیر شهرخودرو و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا گفت: این نتایج نشان داد که فوتبال ایران سرتر از آسیاست و می تواند پایش را از قاره فراتر بگذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر در مراسم تجدید میثاق با آرمان های امام راحل اظهار داشت: ان‌شاءالله بتوانیم سکان را بخوبی به دست نسل های بعدی بدهیم و نسل‌های بعدی هم بتوانند حافظان خوبی برای ارزش های انقلاب و تمامیت ارضی و دستاوردهای نظام باشند.

وی با بیان اینکه جامعه ورزش و جوانان با اشاره به این که ملت ایران در چهل و یک سال گذشته در همه عرصه ها و صحنه ها از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی با همه توان دفاع کرده است، ادامه داد: این بار هم با حضور در مرقد مطهر با آرمان امام خمینی(ره) و آرمان و رهنمود های مقام معظم رهبری تجدید میثاق کرد.

سلطانی فر تصریح کرد: در شرایطی که امروز تحت شدیدترین، ناعادلانه‌ترین و ظالمانه ترین ترین تهدیدها هستیم و فشار زیادی در تمام عرصه ها به ملت وارد می کند اما ملت نشان داد با عزمی راسخ در مقابل این تهدید ها همانند چهل و یک سال گذشته ایستاده است. ورزش و جوانان در کنار همه مردم در تمام مراسم و برنامه ها حاضر می شود. به ویژه اینکه راهپیمایی و رفراندوم ۲۲ بهمن را داریم. جامعه ورزش و جوانان در انتخابات دوم اسفند که سرنوشت ساز است حضور گسترده خواهد داشت. تصور ما بر این است با وجود همه فشارها و مشکلاتی که دشمن بر ما تحمیل می کند، وحدت و انسجام خوبی بین مردم وجود دارد. مردم در چهل و یک سال گذشته در همه صحنه ها کارنامه خوبی از خود نشان داده‌اند و مطمئنم این بار هم در انتخابات دوم اسفند سربلند بیرون می آیند.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تحریم ها چقدر بر روی ورزش ایران تاثیر گذار است، توضیح داد: امروز فشار دشمنان تنها متمرکز روی مسائل بانکی، پولی و نفتی نیست. آمریکا با همه توان و نیرویی که در منطقه دارد به صحنه آمده و در همه عرصه ها دارد فشار وارد می کند. از فرهنگ، هنر، علم و گردشگری گرفته تا ورزش. تلاش ما بر این بوده با فعال کردن دیپلماسی ورزش و ملاقات با مسئولان ورزش جهان و تعامل با کنفدراسیون های آسیایی تلاش کنیم این فشار را کم کنیم اما در هر صورت این فشار و تهدیدها جدی و گسترده است و باید با وحدت و انسجام مراقبت لازم را انجام دهیم تا مشکلی پیش نیاید.

سلطانی فر با بیان اینکه من و آقای صالحی امیری با مسئولان IOC ملاقات و مذاکرات خوبی داشتیم تا این شرایط خاص را پشت سر بگذاریم و کاروان در المپیک حاضر شود، اظهارداشت: اراده ای بود که حتی میزبانی بازی های خانگی را از ما بگیرند اما تلاشی انجام شد و وحدتی که در کشور به وجود آمد و مردم هم خواستند در مقابل زیاده خواهی برخی مسئولان فدراسیون آسیایی بایستیم. در نهایت در یک توافق، توانستیم تمام میزبانی بازی های خانگی را بدون پیش شرط بگیریم و فقط در دو بازی پلی آف، خارج از خانه حاضر شویم که دو تیم فوتبال ما با موفقیت مثال زدنی توانستند این دو بازی را پشت سر بگذارند. دو تیم ما ثابت کردند فوتبال ایران از تمام تیم های آسیایی سرتر است و می‌تواند پایش را از آسیا فراتر بگذارد. در هر صورت این فشار و مشکلات وجود دارد باید با وحدت و هماهنگی از حق مردم و ورزشکاران دفاع کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت : همکاران در فدراسیون فوتبال مشغول هستند و بررسی های خود را انجام می‌دهند. ظرف چند روز آینده سرمربی مشخص خواهد شد. اجازه دهید گزینه‌ها بررسی شود اعلام می‌کنیم.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )