سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: با توافق بزرگ صورت گرفته، ضمن دفاع همه‌جانبه از هویت باشگاه‌های کشورمان و عزت ملی، از آسیب‌های احتمالی به فوتبال کشورمان در آینده جلوگیری شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امیر مهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره جلسه امروز مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون و مدیران باشگاه‌های نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرد: خوشبختانه در جلسه‌ای که امروز برگزار شد، هیئت اعزامی بر مواضع به حق باشگاه‌های کشورمان بر بحث میزبانی رقابت‌ها تاکید و تصریح کردند. مجموعه وزارت ورزش و جوانان و شخص وزیر محترم ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال، مجلس شورای اسلامی، رسانه‌های گروهی و به ویژه مردم عزیز و علاقه‌مند در روزهای گذشته مواضع واحد و متحدی را اتخاذ کردند و در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با اجماع ملی صورت گرفته ضمن پذیرش شروط کشورمان رسما تایید کرد که کشورمان همچون گذشته میزبان شایسته مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باشد.

وی افزود: با توافق بزرگ صورت گرفته، ضمن دفاع همه جانبه از هویت باشگاه‌های فوتبال کشورمان و عزت ملی، از آسیب‌های احتمالی به فوتبال کشورمان در آینده هم جلوگیری شد. در جلسه امروز هم هیئت اعزامی بر این نکته تاکید و تصریح داشتند که میزبانی حق تیم‌های ایرانی است و هیچ دلیلی بر برگزاری مسابقات در کشور ثالث وجود ندارد. برگزاری مسابقات دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به میزبانی تیم‌های کشورمان از نظر فنی هم اتفاق مهمی است و همراهی صدها هزار تماشاگر در رقابت‌ها، کمک بزرگی در جهت موفقیت نمایندگان شایسته کشورمان خواهد بود. این موضوع با رایزنی‌های وسیع و دیپلماسی خردمندانه صورت گرفته در هفته اخیر به تحقق پیوست و در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا بر برگزاری مسابقات گروهی در کشورمان تضمین ارائه کرد.

علوی تصریح کرد: مهم‌‌ترین مسئله در این پیروزی بزرگ که یک وفاق همه جانبه را در کنار خود داشت جلوگیری از تضییع حقوق تیم ملی بود. بدین ترتیب، تیم ملی هم مانند گذشته در کنار هواداران پرشور میزبان رقابت‌های خود در مقدماتی جام جهانی خواهد بود و تهدید عدم میزبانی در این مسابقات هم از روی سر ایران برداشته شد که این مهم فقط با حمایت تام و تمام مردم غیرتمند کشورمان امکان‌پذیر بود که یک اجماع ملی شکوهمند را شکل داد و باعث حفظ حقوق باشگاه‌ها و تیم ملی شد.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.