مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال در نامه‌ای خطاب به متخصصان فوتبالی از آنها دعوت کرد در انتخابات این فدراسیون شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در آستانه انتخابات فدراسیون فوتبال که ۲۵ اسفندماه برگزار می‌شود، در نامه‌ای از فوتبالی‌ها خواست که خودشان برای حضور در انتخابات پا پیش بگذارند و اجازه ندهند فوتبال در اختیار غیر فوتبالی‌ها باشد. در حال حاضر ثبت نام نامزدهای پست‌های مختلف فدراسیون فوتبال در جریان است و آذری درخواست کرده فوتبالی‌های متخصص برای شرکت در انتخابات ثبت نام کنند.

نامه آذری به شرح زیر است:

«متخصصان، قهرمانان، تحصیل کرده‌ها، پیشکسوتان و ملی‌پوشان و خاک خورده‌های زمین‌های فوتبال.

با سلام انتخابات فوتبال در راه است، مجمع تشکیل می‌شود، اشخاصی را انتخاب می‌کنند و یا افرادی برای تصدی پست‌های مدیریتی مهمترین ساختار فوتبالی کشور فدراسیون فوتبال، انتخاب می‌شوند.

آنها در خصوص محبوب‌ترین ورزش حال حاضر ایران و جهان طی چهار سال آینده تصمیم خواهند گرفت، تصمیماتی که امکان دارد بر اساس یک برنامه استراتژیک و راهبردی و یا حاصل یک برنامه خاص و یا غیر علمی غیر کارشناسی و مملو از انتقاد باشد.

سالهاست که خود را کنار می‌کشید و عرصه را به افراد غیر تخصصی واگذار می‌کنید، ترس‌تان چیست؟

چرا به میانه میدان نمی‌آیید تا حق‌تان را بگیرید، چرا منزوی عمل می‌کنید؟ چرا بعد از برگزاری انتخاباتی که باید خروجی‌های آن از میان شما بیاید، فقط حسرت می‌خورید و انتقاد می‌کنید؟

آیا در بین خاک خورده‌های فوتبال به تعداد انگشتان دو دست متخصص وجود ندارد که عنان مدیریت فوتبال را به دست بگیرند؟ برای آن برنامه‌ریزی کنند؟ برای آن دل بسوزانند؟

تا آنجایی که عقل من قد می‌دهد، در میان شما مدیران با تجربه، تحصیل کرده، متخصص فوتبال به وفور می‌توان یافت، ولی برای من جای ابهام دارد که چرا وارد این کار زار که حق‌تان است، نمی‌شوید؟

اینکه بازهم همان نام‌های همیشگی مطرح می‌شود، برای تصدی پست‌های این فوتبال شگفت‌انگیز جای سؤال ایجاد می‌کند،کجا هستند؟ عابدینی‌ها، مصطفوی‌ها، دادکان‌ها، نوآموزها، صفایی فراهانی‌های این عرصه. چرا این همه عقب‌نشینی؟

چرا و چرا؟ چرا باز هم فوتبال بایستی به دست افراد غیر متخصصی که با هزاران رابطه به این عرصه آمده‌اند، اداره شود. چرا ما باید باشیم و شما نباشید، از خودم مایه می‌گذارم تا شما هستید ما چه کسی باشیم در این عرصه تخصصی. این همه قهرمان شرکت کننده در جام‌های جهانی، بازی‌های آسیایی، جام ملت‌های آسیا، جام تخت جمشید و لیگ حرفه‌ای و خلیج فارس و جام باشگاه‌های آسیا کجا هستند؟

عزیزان دل، فرهیختگان محترم، فنی‌های بی‌نظیر تا شما دوری کنید، بازهم فوتبال اسیر دست عده‌ای می‌شود که تخصص کافی ندارند، ولی سرتاپا مدعی هستند و قطعاً شما وارث آن خواهید بود. دوری نکنید، بیایید و خانه را از غیر متخصصان که باز هم بالانشینی در سر دارند، بازستانید.

بعد از برگزاری مجمع و انتخابات و تشریفات، نگذارید باز هم حسرت بماند و فوتبال؛ شما بمانید و مصاحبه و متلک و جنگ رسانه‌ای.

بیایید، عرصه را از مهارت، تخصص، تجربه و علم و مدیریت بی بدیل‌تان خالی نگذارید؛ فوتبال برای شماست و ما بیگانه هستیم.

این را من می‌گویم، وزنه‌بردار سابق، ملی‌پوش سابق، رکوردار سابق آسیا، مدیری که اگر حسن توجه بزرگ مردی در عرصه صنعت این مرز و بوم نبود، هرگز پایش به مدیریت فوتبال باز نمی‌شد. مگر ما در عرصه مدیریت کشورمان چند مدیر دلسوز و متخصص مانند مسعود ابکا خواجویی داریم که به ورزشکاران، تحصیل کرده‌ها و قهرمانان این مرز و بوم فضای تنفس مدیریتی بدهند و فضا را برای ما ورزشی‌ها باز کنند. می‌خواهم بگویم حتی برای من تحصیل کرده ورزش و مدیر ۱۶ ساله فوتبال نیز تا وقتی شما هستید جایی از حضور معنا ندارد، ولی وقتی اهل مبارزه نباشید حق‌تان بازهم تضییع می‌شود. کسانی می‌آیند که حجازی‌ها، پروین‌ها، شاهرخی‌ها، قلیچ‌خانی‌ها، مهاجرانی‌ها، یاوری‌ها، رحیمی‌ها ،کریمی‌ها، قلعه‌نویی‌ها، مایلی‌کهن‌ها، علیدوستی‌ها، دایی‌ها، عابدزاده‌ها، علی جباری‌ها، حسن روشن‌ها، خداد عزیزی‌ها، جواد نکونام‌ها، مظلومی‌ها و همه و همه زحمت کشان این تاریخ را نه اینکه نشناسند، نمی‌خواهند بشناسند.

این خواهش یک قهرمان، ورزشکار، عضو مجمع و یک هوادار ورزش است از شمایی که نان را در سفره همسایه می‌گذارید و خود گرسنه می‌مانید.

فوتبال مال شما، حق شما و تخصص شماست، بیایید و حق‌تان را از سفره فوتبال با شجاعت بردارید، چون اگر شما نجنگید باز هم ما هستیم. مایی که هر کدام با هزار زد و بند آمده‌ایم، در قالب مدیر باشگاه، هیئت رئیسه، کادر اجرایی و غیره. باز هم شما باید چهره مایی را باید ببینید که به واسطه عدم حضور قدرتمند شما به سر سفره شما هستیم. با قدرت بیایید در انتخابات پیش‌رو، فوتبال از آن شماست.

سعید آذری عضو مجمع فوتبال».

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.