گزارش ضد ایرانی پایگاه خبری الریاضیه عربستان سعودی نشان دهنده نقش بازیگران اصلی توطئه اخیر علیه ورزش و فوتبال ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری الریاضیه عربستان در گزارشی که علیه منافع و حقوق ورزش و فوتبال ایران نوشته شده، آورده است: «ادبیات تروریستی ایرانی‌ها به صحنه ورزش کشیده شده و باشگاه‌های این کشور اعلام کرده‌اند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت نمی‌کنند. این تصمیم در اعتراض به کنفدراسیون فوتبال آسیا و به دلیل اعلام عدم امکان برگزاری مسابقات در خاک ایران اتخاذ شده است. کمیته مسابقات AFC اعلام کرده که هیچ مسابقه بین‌المللی تحت نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در خاک ایران برگزار نشود و مهمترین دلیل این تصمیم خودداری داوران از سفر به ایران جهت قضاوت در مسابقات بوده است. کنفدراسیون بر همین اساس عدم امکان میزبانی ایران را به آنها اعلام کرده و باشگاه‌های ایرانی هم از حضور در مسابقات اعلام کناره‌گیری کردند».

استفاده الریاضیه از این ادبیات سخیف و توهین‌آمیز و همچنین دروغ پراکنی نسبت به شخصیت بین‌المللی جمهوری اسلامی نشانگر نقش آفرینی رژیم آل‌سعود در سناریوی طراحی شده از سوی شیخ سلمان بحرینی علیه فوتبال ایران است.

در مکاتبات AFC با فدراسیون فوتبال به موارد و مسائل بی‌ربط و متعددی اشاره شده، اما مسئله عدم تمایل داوران برای سفر به ایران در این مکاتبات وجود نداشته و قطعاً صحیح نیست چرا که بسیاری از داوران کشورهای مختلف آسیایی هیچ مخالفتی با سفر به ایران ندارند و اعلام چنین موضعی از سوی الریاضیه نشان دهنده سناریوی مشترک لابی سعودی - بحرینی برای توجیه اقدامات غیر ورزشی کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

در واقع لحن نوشتار و ادبیات الریاضیه به صورت مشهود نشان می‌دهد که سعودی‌ها به دنبال تسویه حساب با جمهوری اسلامی ایران در حوزه فوتبال و ورزش پس از شکست در حوزه‌های دیگر هستند.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.