وزیر ورزش و جوانان گفت: ورزش ایران در ابعاد مختلف از رشد چشمگیری برخوردار است البته تهدیدات زیادی هم هست که متاثر از اوضاع سیاسی کشور و منطقه است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان در چهل و هفتمین مجمع عمومی کمیته ملی المپیک گفت: از تلاش تک تک مدیران ورزش کشور، روسای فدراسیون و مدیران کل جوانان استان‌ها و معاونین وزارت ورزش و اعضای کمیته المپیک و پارالمپیک و ورزشکاران و ... تشکر می‌کنم. ورزش ایران در ابعاد مختلف از رشد چشمگیری برخوردار است البته تهدیدات زیادی هم هست که متاثر از اوضاع سیاسی کشور و منطقه است.

وی تاکید کرد: فشارهایی که به ورزش کشور و فدراسیون‌ها و امور ورزشی وارد می‌شود متاثر از شرایط سیاسی کشور است. ما وضعیت خطیر و شرایط ویژه‌ای داریم. ناعادلانه ترین و سنگین‌ترین تحریم‌های ۴۱ ساله گذشته برای ما وجود دارد و هیچگاه تا این حد از ابعاد مختلف تحت فشار اقتصادی و سیاسی نبودیم. عرصه ورزش، هنر و فرهنگ،گردشگری و سایر عرصه‌ها به طبع این فشارها و تحریم‌ها متاثر خواهند شد و یک جنگ واقعی و تمام عیار بین ما و جبهه‌ای که در راس آن امریکا است، وجود دارد.

وزیر ورزش گفت: آمریکا از همه ابزارها استفاده می‌کند تا ما را به زانو در بیاورد. امروز در عرصه‌های دیگر هم تمرکز کردند و این حلقه را تنگ تر می‌کنند تا ملت را خسته کنند اما ملت ایران توانمند شده و پاسخ همه این فشارها و ضربات را با مراسم تشییع بزرگ سردار سلیمانی در مشهد، قم، اهواز، تهران، کرمان داد و این یک انقلاب فرهنگی و ارزشی بود. مردم در فشار هستند و نسبت به برخی از مسائل انتقاد دارند ولی همواره پای نظام ایستادند و هر گاه کشور و نظام مورد تهدید باشد بدون سوگیری سیاسی با غرور و عزت می‌ایستند.

وی افزود: ما شاهد از دست دادن سردار بزرگ، رشید و استثنایی ایران و اسلام بودیم و فکر می‌کنم مثل شهید بهشتی و مطهری جبران فراغ ایشان سخت است اما هر گاه پرچم از دست سرداری بیفتد، سردار دیگری جای او خواهد آمد. خون این شهدا شاهد رویش‌های بیشتری خواهد بود.

وزیر ورزش گفت: حادثه سقوط هواپیما جان‌گداز بود و همه آنها عزیزان و فرزندان ما بودند و ما موظف هستیم از حقوق آنها دفاع کنیم. اتفاق تلخی بود و برخی سعی کردند سو استفاده کنند و آدرس اشتباه می‌دادند. چند صد نفری در تظاهراتی یکی دو روزه با ابزاری برای مقابله با ارزشمند ترین نهاد نظام یعنی سپاه پاسداران که در این سال‌ها از منافع ملی و مردم دفاع کردند، خواستند مردم را جلوی نظام قرار دهند اما با دقت مردم خنثی شد و این دستاوردهای این نهاد بزرگ را زیر سوال نخواهد برد.‌ منابع و اعتبارات محدود شده و باید من و شما به عنوان مدیران ارشد با درک شرایط با وضعیت موجود مالی و اعتباری کشور خود را تطبیق دهیم.

وی در مورد سیاسی کاری کنفدراسیون فوتبال آسیا در سلب میزبانی ایران در لیگ قهرمانان گفت: اعتراضات ایران ارسال شد و تاج هم مخالفت خود را به عنوان یک عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد. من هم نامه‌ای ارسال کردم. بعد از اینکه باشگاه‌ها آن را اقدامی تحقیر آمیز نسبت به کشور دانستند، هماهنگی خوبی با رسانه‌ها انجام شد و شنبه شب با شیخ سلمان تلفنی صحبت کردم و نسبت به این اقدام اعتراض کردم. وی در پایان قول بررسی مجدد داد و دیروز مجددا پیام کتبی فرستادم.

وزیر ورزش تاکید کرد: فراکسیون ورزش هم از ما دعوت کرد و گزارش دادیم و موضع چهار باشگاه بر عدم حضور را حمایت کردند. امروز هم ۲۰۰ نماینده با امضای بیانیه از مواضع وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و چهار باشگاه حمایت کردند تا از حیثیت ایران، ورزش و ملت دفاع شود. از همه ظرفیت‌ها برای دفاع از حیثیت ملت استفاده کردیم. برای اولین بار این اجماع از سوی مردم، نمایندگان مجلس، رسانه‌ها، رسانه ملی و اهالی ورزش و فوتبال ایجاد شده است.

سلطانی‌فر افزود: در کشور ما که حتی یک گلوله در داخل کشور و حتی مرزها نبوده به بهانه تظارات دو سه ساعته ۲۰۰- ۳۰۰ نفره حق را از ما گرفتند ولی عربستان درگیر جنگ با یمن است و تاسیساتش مورد حمله قرار می‌گیرد دیدارها لغو نمی‌شود. خواسته ملت و مردم و هواداران دفاع از حیثیت کشور است و ما با استفاده از همه ظرفیت‌ها دفاع می‌کنیم.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.