مبالغی که باشگاه منچستریونایتد بابت اخراج مربیان پس از الکس فرگوسن به عنوان غرامت پرداخت کرده رقم قابل توجهی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دنباله‌دار شدن فرازونشیب‌های تیم فوتبال منچستریونایتد در این فصل از فوتبال جزیره، هر روز بر احتمال برکناری سرمربی نروژی این تیم، اولگنار سولسشایر می‌افزاید. مهاجم سابق شیاطین سرخ که تا قبل از تبدیل شدنش به مربی قطعی این تیم نتایج خوبی کسب می‌کرد، از وقتی که قراردادش قطعی شد، اوضاع و احوال متفاوتی داشته و مدت‌هاست که شایعه اخراج او شنیده می‌شود. در این بین اگر منچستریونایتد بخواهد سولسشایر را اخراج کند، چقدر باید به او غرامت بپردازد؟

طبق گزارش نشریه سان انگلیس برکنار کردن سولسشایر در صورتی که طی توافق دو جانبه میان او باشگاه نباشد، برای شیاطین سرخ هزینه‌ای معادل ۵ میلیون پوند روی دست باشگاه خواهد گذاشت.

حتی با وجود پیروزی ۴ بر صفر اخیر من‌یونایتد مقابل نوریچ قعر جدولی، هنوز این احتمال وجود دارد که مربی جوان شیاطین سرخ برکنار شود، هر چند که فعلاً هیچ یک از مدیران باشگاه سرنخی درباره احتمال وقوع این اتفاق ارائه نکرده‌اند. در واقع گزارش شده است که خانواده گلیزر به عنوان مالک باشگاه ترجیح می‌دهند، صبوری کنند و به سولسشایر اجازه دهند که کارش را پیش ببرد اما اگر روند فعلی نتایج تیم ادامه داشته باشد، باید انتظار ناکامی آن برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را داشت که در آن صورت برکناری مربی نروژی محتمل خواهد بود.

در صورتی که منچستریونایتد در پایان فصل سولسشایر را اخراج کند، مجموع غرامت‌هایی که این باشگاه بابت اخراج مربیانش از زمان بازنشستگی سرالکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳ پرداخت کرده به ۴۰ حدود میلیون پوند خواهد رسید که این یک نمره منفی بزرگ برای هیئت مدیره باشگاه و به خصوص اد وودوارد، مدیر اجرایی باشگاه است.

پس از بازنشسته شدن فرگوسن، منچستریونایتد، دیوید مویس، لوئیز فن‌خال، ژوزه مورینیو و اکنون اولگنار سولسشایر را روی کار آورده است.

در میان این مربیان ۲۰ میلیون پوند بابت اخراج مورینیو در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ پرداخت شده است. ۸.۵ میلیون پوند دیگر بابت اخراج فن‌خال در سال ۲۰۱۶ پرداخت شد و ۵ میلیون پوند هم بابت برکنار مویس.

به هدر رفتن این سرمایه قابل توجه در شرایطی است که اخراج سولسشایر - کسی که سالانه ۵ میلیون پوند حقوق می‌گیرد و به آن مبالغ دیگری به عنوان پاداش هم اضافه خواهد شد - بر هزینه‌های باشگاه خواهد افزود.

سولسشایر ۴۶ ساله که در تیم قبلی‌اش مولد نروژ سالانه ۴۰۰ هزار پوند حقوق می‌گرفت، یک سال دیگر با منچستری‌ها قرارداد دارد.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.