اسطوره فوتبال و ستاره پیشین تیم ملی ترکیه می‌‌گوید این روزها از جابجا کردن مسافر در آمریکا و فروش کتاب کسب درآمد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هاکان شوکور ستاره سابق فوتبال ترکیه که خیلی‌ها او را به واسطه دوران بازیگری‌اش در تیم‌‌های فوتبال اینتر، تورینو و پارما در ایتالیا و گالاتاسرای در ترکیه می‌شناسند، اعتراف کرد که بعد از خروجش از ترکیه و پناهنده شدن به آمریکا، اکنون با رانندگی و فروش کتاب درآمد کسب می‌کند.

شوکور ۴۸ ساله که در فاصله سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ در سری A بازی می‌کرد و در ۴۴ بازی‌اش در این لیگ ۹ گل هم به ثمر رساند، یکی از اعضای تیم ملی ترکیه‌ای بود که سال ۲۰۰۲ مقام سوم جام جهانی را در کره و ژاپن کسب کرد.

زندگی او پس از آویزان کردن کفش‌هایش تغییر وضعیتی دراماتیک داشت؛ چون او وارد دنیای سیاست و حتی به عنوان نماینده مجلس ترکیه انتخاب شد. سال ۲۰۱۱ اما او با پیوستن به جبهه مخالفان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به رهبری فتح‌الله گولن، در لیست سیاه دولت ترکیه قرار گرفت و به همین دلیل به آمریکا پناهنده شد. او و چند نفر دیگر متهم هستند که در کودتای نافرجام چند سال پیش ترکیه دست داشته‌اند و به همین دلیل در کشورش تحت تعقیب قرار دارد.

شوکور درباره وضعیت فعلی‌اش به روزنامه «ولت‌آم‌زونتاگ» آلمان گفت: برای من هیچ چیز باقی نمانده است. اردوغان همه چیز را از من گرفته است. حق آزادی‌ام، حق آزادی بیان و حق کار. ظاهراً هیچکسی نمی‌تواند توضیح دهد که نقش من در آن کودتا چه چیزی می‌توانسته باشد. من هرگز کاری غیرقانونی انجام ندادم. نه خائن به کشورم هستم و نه تروریست.

شوکور افزود: ممکن است که دشمن دولت فعلی باشم اما با ملت ترکیه و مردم این کشور هیچ مشکلی ندارم. من عاشق کشورم هستم. بعد از اختلافاتی که با اردوغان پیدا کردم، یکسری تهدیدات دریافت کردم. به فروشگاه همسرم حمله شد. فرزندانم را مورد اذیت و آزار قرار می‌دادند. پدرم به زندان افتاد و تمام دارایی‌هایم مصاده شد. به همین دلیل به آمریکا آمدم و در ابتدا در کالیفرنیا یک کافه باز کردم اما از آنجایی که مدام افراد عجیب و غریب به آنجا رفت و آمد داشتند آن را هم بستم. اکنون هم راننده اوبر (تاکسی اینترنتی) هستم و کتاب می‌فروشم.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۳ )