شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: در لیگ قهرمانان گروه مرگ، گروه ماست، چون پرسپولیس در آن حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شجاع خلیل‌زاده در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به سؤالات مختلف پاسخ داد که مشروح آن در زیر می‌آید:

* سه امتیاز مهمی را به دست آوردید. شاید تصور می‌شد پرسپولیس کار آسانی برای این مسابقه دارد، اما این‌طور نبود.

قبل از هر چیز من باید از هوادارانی تشکر کنم که با وجود سرمای هوا و مشکلات اقتصادی که داشتند، به ورزشگاه آمدند تا از تیم‌شان حمایت کنند. ما هم تمام تلاش‌مان را کردیم تا خوشحال از ورزشگاه بروند و درست گفتید که روز سختی داشتیم. در کل بازی آسان نداریم. گل‌گهر آمده بود تا با یک امتیاز از بازی خارج شود. از طرفی متوقف کردن قهرمان چند ساله برای آنها انگیزه زیادی ایجاد کرده بود. خدا را شکر که توانستیم این بازی را به سود خودمان پایان بدهیم. کم کم در حال بالا رفتن در جدول هستیم و ان‌شاءالله به نقطه‌ای می‌رسیم که حق ماست.

* به پایان نیم‌فصل زمانی باقی نمانده و رقابت بسیار سنگین است ...

ما دنبال قهرمانی نیم‌فصل نیستیم و قهرمانی آخر فصل را می‌خواهیم. جام را به ما بدهند، کافی است. از لیگ برتر به غیر از این چیز دیگری نمی‌خواهیم. البته الان هم در میانگین امتیاز، هیچ تیمی بالاتر از ما نیست. فقط میانگین یک تیم با ما برابر است. امیدواریم و تمام تلاش‌مان را هم انجام می‌دهیم که با حمایت هواداران چه در تهران و چه بیرون از تهران، در هفته‌های آینده به جایگاه واقعی خودمان که صدر جدول است، برسیم.

* گل تو هم با رأی مردم به‌عنوان زیباترین گل لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ انتخاب شد. این انتخاب چه حسی دارد؟

اینکه هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال از این گل لذت برده‌اند، باعث خوشحالی است. من از هوادارانی که رأی دادند، تشکر می‌کنم. آنهایی هم که رأی ندادند ان‌شاءالله صحیح و سالم باشند. من فقط می‌توانم بگویم مثل هواداران پرسپولیس را هیچ جای دنیا نداریم. تا وقتی هستم، هر چه را که در توان دارم، می‌گذارم تا خوشحالی آنها را ببینم.

* با شرایط موجود انتظار برای گلزنی از شجاع خلیل‌زاده بیشتر شده است.

من در هر بازی تلاش می‌کنم گل بزنم، اما همیشه حواسم هست که کار اصلی خودم را انجام دهم. اولویت این است که پرسپولیس برنده باشد و اولویت من این است که پرسپولیس گلی دریافت نکند. هر دوی اینها خیلی مهم‌تر از گل زدن من هستند، ولی فرصت دست بدهد، دریغ نمی‌کنم.

* قرعه‌کشی لیگ قهرمانان هم انجام شد، وضعیت گروه‌تان را چطور می‌بینی؟

قطعاً گروه ما، گروه مرگ است، چون پرسپولیس در آن حضور دارد. حریفان ما هم چنین نگاهی دارند. قطعاً کار سنگینی را در پیش داریم. الان اگر میانگین امتیاز را در نظر بگیریم فقط به خاطر تفاضل گل در صدر نیستیم. دو تیم دیگر صدرنشین‌های لیگ‌های خودشان هستند. نماینده عربستان هم که یک امتیاز با صدر فاصله دارد. گروه ما سطح خیلی بالایی دارد، ولی مصمم هستیم با حمایت هواداران صعود کنیم.

* در چند سال اخیر به گواه کارشناسان و آمار، از بهترین مدافعان بودی. تو مدافع تیمی بودی که قهرمانی‌های مکرر داشته است، ولی درهای تیم ملی هنوز به روی تو بسته است. به نظر خودت این مسئله چه دلیلی دارد؟

فعلاً باید منتظر بمانیم سرمربی تیم ملی زودتر انتخاب شود. من در زمان آقای کی‌روش خوب کار کردم و دعوت نشدم. در زمان آقای ویلموتس بهتر کار کردم، باز هم دعوت نشدم. به نظر او اصلاً بازی‌های لیگ را هم دنبال نمی‌کرد! نمی‌دانم در آینده چه می‌شود. برای سرمربی هر که باشد و برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با صعود به جام جهانی، مردم شاد شوند، چه با من و چه بدون من. من هم تا سر حد جانم برای پرسپولیس بازی می‌کنم. وظیفه خودم را برای تیمی که دوستش دارم، انجام می‌دهم. امیدوارم عملکردم باعث شود به تیم ملی هم دعوت بشوم.

امیری: تمام تلاشم را می‌کنم تا وقتی پیراهن پرسپولیس را می‌پوشم وجدانم راحت باشد/ گروه‌مان در آسیا سخت است

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.