با برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا شرایط کنونی نمایندگان ایران در این مسابقات مشخص شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، قرعه‌کشی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۲۰ امروز (سه‌شنبه) در کوالالامپور برگزار برگزار شد و تیم‌های ایرانی حریفان خود را شناختند. پرسپولیس و سپاهان به صورت مستقیم در مرحله گروهی قرار گرفتند، اما استقلال و شهر خودرو باید دو بازی در مرحله پلی‌آف برگزار کرده و در صورت برتری وارد مرحله گروهی خواهند شد.

گروه A: الوحده امارات- الشرطه عراق- برنده پلی‌آف الریان قطر با (برنده الفیصلی اردن -الکویت کویت با استقلال) و برنده پلی آف الاهلی عربستان با (برنده لوکوموتیو ازبکستان و استقلال تاجیکستان)

استقلال ابتدا باید اول بهمن در ورزشگاه آزادی به مصاف برنده الفیصلی اردن با الکویت کویت برود و در صورت برتری در این دیدار، ۸ بهمن در دومین بازی مرحله پلی‌آف با الریان در قطر دیدار داشته باشد. الفیصلی اردن فصل گذشته در لیگ کشور خود در جایگاه دوم قرار گرفته بود. الکویت نیز در لیگ این کشور در جایگاه نخست قرار دارد و بخت اول برای قهرمانی است. الریان قطر حریف دوم استقلال در صورت عبور از مرحله اول است. الریان در لیگ ستارگان قطر در جایگاه دوم قرار گرفته و با الدحیل رقابت نزدیکی دارد.

الوحده امارات در رده ششم لیگ امارات قرار دارد. الشرطه در لیگ عراق که به تازگی به دلیل شرایط این کشور تعطیل شده، در رده دوازدهم است و البته فاصله امتیازی کمی با صدر جدول دارد. برنده الاهلی عربستان و لوکوموتیو نیز دیگر تیم گروه A را تشکیل می‌دهند. اگر چه الاهلی در رده سوم لیگ عربستان قرار گرفته، اما هم امتیاز با الهلال و النصر بوده و تنها به خاطر تفاضل گل در این رده ایستاده است. لوکوموتیو نیز در رده دوم لیگ ازبکستان قرار دارد.

گروه B: الهلال عربستان- شباب الاهلی امارات- پاختاکور ازبکستان- برنده پلی آف السیلیه قطر با (چنای سیتی هند -الرفاع بحرین - شهر خودرو)

شهر خودرو همانند استقلال باید دو دیدار در مرحله پلی‌آف برگزار کند. شاگردان یحیی گل‌محمدی اول بهمن با برنده دیدار چنای سیتی هند با الرفاع بحرین در مشهد بازی خواهند کرد و در صورت پیروزی روز ۸ بهمن میهمان السیلیه قطر خواهند بود.

حریفان شهر خودرو در مرحله پلی‌آف خیلی در لیگ‌های خود جایگاه خوبی ندارند، اما این تیم در صورت صعود به مرحله گروهی، باید با رقیبان قدرتمندی رقابت کند. الهلال قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در لیگ عربستان در جایگاه نخست قرار دارد. شباب الاهلی در رده دوم لیگ امارات است. پاختاکور در رده اول لیگ ازبکستان بوده و پیش از این قهرمانی‌اش را مسجل کرده است.

گروه C: الدحیل قطر- التعاون عربستان- الشارجه امارات- پرسپولیس

پرسپولیس به عنوان قهرمان ایران در این گروه قرار گرفته است. الدحیل در لیگ ستارگان قطر در جایگاه نخست ایستاده و التعاون عربستان نیز در رده چهارم لیگ کشور خود قرار گرفته است. الشارجه نماینده امارات در لیگ این کشور در جایگاه نخست بوده و بخت اول قهرمانی به شمار می‌رود.

گروه D: سپاهان - السد قطر- النصر عربستان- برنده پلی آف (العین امارات - بنیادکار ازبکستان -الزوراء عراق)

سپاهان به عنوان تیم دوم لیگ هجدهم در این گروه قرار دارد. السد در لیگ قطر با دو بازی کمتر به نسبت حریفان خود در رده چهارم ایستاده است. النصر عربستان به دلیل تفاضل گل در رده دوم قرار گرفته و رقابت نزدیکی با الهلال برای قهرمانی دارد. العین امارات در رده سوم و بنیادکار نیز در همین رده لیگ کشور قرار دارد.

برنامه دیدارهای نمایندگان ایران در آسیا مشخص شد

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.