سرمربی ذوب‌آهن می‌گوید تیمش به سه امتیاز بازی هفته چهاردهم لیگ برتر مقابل نساجی مازندران احتیاج دارد.

به گزارش ایسنا، علیرضا منصوریان، سرمربی ذوب‌آهن عصر یک‌شنبه در نشست خبری قبل از بازی تیمش برابر نساجی مازندران در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: شرایط ما طوری است که به سه امتیاز بازی احتیاج داریم. بعد از بازی برابر پرسپولیس سعی کردیم کم‌تر بخوابیم و روی تیم حریف آنالیز لازم را داشته باشیم. تیم آقای مهاجری بسیار خوب است و با بضاعتی که دارد توانسته فوتبال خوبی را ارائه دهد. این تیم در شهر خودش خیلی خوب بازی می‌کند و در بازی‌های خارج از خانه سعی می‌کند فوتبال خوبی به نمایش بگذارد. سعی تیم ما این است که بتواند ۳ امتیاز بازی را کسب کند و به مسیری برویم که بتوانیم روند پیروزی خود را داشته باشیم و شرایط تیم را در جدول بهتر کنیم.

او ادامه داد: در ارائه بازی چشم‌نوار هم‌چنان موفق هستیم اما در حفظ نتیجه و به ثمر رساندن گل بی‌دقت هستم. در ضربات آخر بی‌دقت بودیم و البته از سوی داوری نیز مقداری کم لطفی به ما شد. در ۱۳ هفته گذشته من تمام بازی‌ها را مجددا مشاهده کردم و نکات داوری آن را بررسی کردم و تا قبل از بازی گذشته ۱۲ امتیاز از دست داده بودیم. پیش از مسابقه با پرسپولیس از آقای بیژن حیدری خواستم تا بهترین داوری خود را انجام دهد، چون می‌دانستم که تحت فشار افکار عمومی خواهد ماند. پنالتی نیمه اول ۱۰۰ درصد به سود پرسپولیس خطا بود اما در دقیقه ۴۶ پنالتی گرفتن جرات می‌خواست و ۱۰۰ درصد پنالتی به سود ما بود. در یک برنامه تلویزیونی این صحنه بررسی شد و اعلام شد ۱۰۰ درصد پنالتی به سود ما بوده است. به بررسی داوری‌های تلویزیونی قانع نشدم و با چند نفر از اساتید بزرگ داوری کشور صبحت کردم و فیلم بازی را از جهات مختلف برای آن‌ها فرستادم که هر سه عزیزی که برای آن‌ها فیلم فرستادم به من گفتند که ۱۰۰ درصد پنالتی بوده است. کارشناسان از من خواستند تا اسم‌شان را اعلام نکنم چرا که تحت هجمه فضای رسانه‌ای و فضای مجازی قرار می‌گیریم و به ما آسیب می‌رسد. بازی قبل ما اگر ابتدای نیمه دوم به تساوی یک بر یک می‌رسیدیم، شرایط بسیار متفاوت می‌شد. در کل ما از داوری آسیب دیده‌ایم اما با تمام احترام به داوران نگاه می‌کنیم. حتی بازی با پرسپولیس که می‌توانستیم به تساوی یک بر یک دست پیدا کنیم اما سه بر صفر شکست خوردیم. باز هم می‌گویم که حیدری یکی از بهترین داوران کشور ما است و همان‌طور که پزشکان از هر ۳۰ عمل‌ ممکن است یک عمل ناموفق داشته باشند و اتفاقی رخ دهد، در داوری هم ممکن است کسی مثل بیژن حیدری سهوا یک اشتباه داشته باشد و نتیجه را به نفع حریف ما تغییر دهد.

منصوریان خاطرنشان کرد: در روند کلی بازی با پرسپولیس ما مالکیت توپ بیش‌تری داشتیم اما برای من کافی نیست. در سه روز گذشته من بر روی بازیکنانم کار روحی روانی انجام می‎دهم و کار تاکتیکی انجام دادیم چراکه ما به آن نقطه رسیدیم که مالکیت بازی را در اختیار بگیریم. ما دوست نداریم مثل برخی تیم‎ها به زیر توپ بزنیم یا پس از گلزنی عقب بکشیم و در دفاع بمانیم. فوتبال مالکانه دوست داریم چراکه این نوع ارائه بازی به تیم ملی ما کمک می‌کند.

وی درباره بازی با نساجی گفت: فردا باید حرفه‌ای فوتبال کنیم. بازیکنان‌مان در تمرینات مالکیت توپ را در اختیار دارند اما باید انضباط تیمی‌مان را بهتر شود. البته ما فردا به جانفشانی بازیکنان‌مان احتیاج داریم. فردا از آن روزهایی است که بار روی دوش قاسم حدادی‎فر و خلتعبری بیش‌تر از گذشته سنگین است و من فکر می‌کنم فردا یک ترکیب خوب، ایده‌آل و نو به زمین خواهیم فرستاد تا بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم.

منصوریان در واکنش به سوالی درباره به ثمر رساندن ۱۰ گل در ۱۳ بازی گذشته توسط تیمش گفت: تیم نساجی خیلی خوب گل می‌زند و خیلی خوب گل می‌خورد. اولین هدف ما برای بازی فردا گل نخوردن از حریف و بعد گلزنی به حریف است. مشکل تیم حریف را ما هم داریم و این موضوع برای ما مشکل است. در حوزه گل نزدن ما دچار بی‌دقتی هستیم البته در بازی با پرسپولیس رادوشویچ عملکرد خوبی داشت و نمی‌توانیم بگوییم بدشانسی داشته‌ایم بلکه باید گفت سوپرواکنش رادوشویچ چون همانند موقعیت حساس مک، در بازی با نفت آبادان واکنش مشابه داشت. ما خوشحال بودیم که علی بیرانوند نیست اما بعد از واکنش‌های رادوشویچ گفتیم که ای کاش خود علی بیرانوند درون دروازه ایستاده بود. شاید بیرانوند از خستگی برگشت از مراسم بهترین‌های آسیا می‌توانست به ما کمک کند. رادوشویچ را هر زمانی به جای بیرانوند قرار می‌دهند، عملکرد خوبی دارد. پرسپولیس یک سوپر گلر و یک گلر خوب دارد اما باید دقت‌مان را در خط حمله و نگرانی‌مان را در خط دفاع بیش‌تر کنیم. سه کلین شیت داشتیم و خط دفاع ما مستحکم خواهد ماند هرچند بازی با پرسپولیس، بازی سنگینی بود که با حریفی دست و پا بسته روبه‌رو نبودیم. ۸۰ درصد تیم پرسپولیس شانس امتحان اردوی تیم‌ملی را داشته‌اند. پرسپولیس بازیکنی به نام سید جلال حسینی دارد که ۱۰۰ بازی را رد کرده است. بازی بسیار متفاوتی بود اما بازهم ما می‌توانستیم اتفاقاتی را رقم بزنیم.

سرمربی ذوب‌آهن تصریح کرد: به تیم خودم بسیار امیدوارم و این تیم را به مراتب بهتر از تیم پارسالم می‌دانم و احتیاج به کسب دو سه پیروزی داریم تا از پایین جدول به بالا برویم. به بازیکنام گفتم بازی پرسپولیس را فراموش کنید. همیشه گفته‌ام که چهار تیم ما در لیگ‌برتر با کیفیت فوتبال بازی می‌کنند که دو تیم آن استقلال و پرسپولیس هستند. می‌توان استقلال و پرسپولیس را سه بر صفر برد اما اگر خطایی انجام بدهی، تا پایان بازی باید تنبیه شوید. ما نباید زودتر از گلزدن به پرسپولیس گلی را دریافت می‌کردیم. به بازیکنام گفتم بازی با پرسپولیس را فراموش کنید و به کیفیتی که در بازی با فولاد، تراکتور و استقلال ارائه دادید فکر کنید.

وی در پایان گفت: مهران درخشان‌مهر و احسان پهلوان را به دلیل مصدومیت در بازی فردا نخواهیم داشت.

این خبر حدود ۱ سال پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.