رئیس کمیته ملی المپیک گفت: شاهد جهت‌گیری مثبت دولت برای بودجه ورزش هستیم و تقریبا ۸۰ درصد بودجه ما را تخصیص دادند.

به گزارش ایسنا، رضا صالحی امیری درهمایش پیشکسوتان فوتبال ایران، درباره بودجه کمیته ملی المپیک در سال ۱۳۹۹ گفت: در سال پیش رو، المپیک برگزار می‌شود و هزینه‌های جدی برای حمایت از تیم‌های ملی داریم. به خصوص اینکه ما برای المپیک حدود دو میلیون دلار را برآورد کردیم که مربوط به هزینه اسکان، حمل و نقل، پاداش پای سکو می‌شود.

وی با اشاره بودجه کمیته ملی المپیک در سال ۱۳۹۹ ادامه داد: طی جلساتی که با دکتر نوبخت و معاونانش در سازمان بودجه و برنامه برگزار کردیم، متوجه جهت گیری مثبت دولت برای بودجه ورزش شدیم. البته شرایط دولت را در نظر داریم و نباید انتظارات خارج از توان را مطرح کنیم. تقریبا ۸۰ درصد بودجه ما را تخصیص دادند و برداشت من این است که دولت حمایت خود را انجام خواهد داد تا المپیکی در شان مردم ایران برگزار شود.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره لغو جام جهانی کشتی فرنگی در ایران اظهار کرد: واقعیت امر این است که با انصراف سه کشور ژاپن، گرجستان و مجارستان، خود به خود فدراسیون جهانی مسابقات را به زمان دیگری منتقل کرد اما مسابقات لغو نشد. انتشار خبر لغو واقعی نبود.

صالحی امیری یادآور شد: فدراسیون جهانی کشتی از ما دو زمان را برای برگزاری مسابقات درخواست کرد که ما با هماهنگی فدراسیون دو زمان را اعلام کردیم. نامه ای را به طور مشترک با فدراسیون کشتی برای لالوویچ ،رئیس فدراسیون جهانی نوشتیم و توضیح دادیم امنیت کامل وجود خواهد داشت و مشکلی از این بابت نداریم و تضمین ها داده شد و آن‌ها تضمین دادند مسابقات در تهران با انجام هماهنگی‌های لازم انجام می شود.

او درباره شرایط تیم ملی فوتبال امید برای حضور در المپیک گفت: به صورت دائم جلسات مشترک با وزارت وررش و فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود. همه حمایت‌ها از طرف وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال انجام می‌شود تا بعد از ۴۵ سال آرزوی ملت برآورده شود. وظیفه ما حمایت مالی و معنوی از تیم است و انتظار ما از فدراسیون فوتبال حمایت فنی بهتری است. برداشت ما این است از این پیچ سخت عبور می‌کنیم تا کام ملت شیرین شود.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین درباره اختصاص ۳۰ میلیارد تومان به رشته های متفرقه گفت: در مجموع ۲۷ میلیارد ۲۰۰ میلیون تومان کمک مستقیم به فدراسیون‌ها انجام می‌شود و پنج میلیارد تومان اضافه هم به فدراسیون های المپیکی خارج از سقف مصوب پرداخت خواهیم کرد. تا امروز ۹۰ درصد بودجه مصوب را تخصیص دادیم و ۱۰ درصد هم طی روزهای آتی پرداخت می‌کنیم و کمک‌های ویژه تداوم خواهد داشت.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.