کارشناس فوتسال ایران گفت: تیم ملی فوتسال مقابل حریفانش راحت گل می‌خورد و باید در ساختار دفاعی تجدیدنظر شود.

علی صانعی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ارزیابی اش از نتایج تیم ملی فوتسال ایران در دیدار با بلاروس و اسلواکی در تورنمنت مشهد گفت: به هر حال این دو تیم نسبت به ایران در رده بندی فیفا بالاتر هستند اما انگیزه زیادی داشتند. این مسابقات هم بازی تدارکاتی است تا نقاط ضعف و قوت مشخص شود. به نظرم کادر فنی تیم ملی باید در بخش دفاعی تجدیدنظر کند. این مشکلات هم در اردوی ۲۰ روزه پیش از جام ملت ها قابل حل است.

مدیرفنی سابق تیم ملی فوتسال تاکید کرد: تیم ما راحت گل می خورد که باید این مشکل رفع شود. شاید دیدار با تیم هایی مثل اسلواکی مشکل ساز نشود اما باید دید ما جهانی باشد و به آینده نگاه کنیم. آیا اگر مقابل برزیل و اسپانیا هم راحت گل بخوریم آنقدر فرصت داریم که این گل ها را جبران کنیم؟ ضمن اینکه در آسیا هم تیمی مثل ژاپن سختکوش است و راحت گل نمی خورد.

صانعی که دیدار با بلاروس را در مشهد از نزدیک تماشا کرده بود، در خصوص اینکه به نظر می رسد در تیم ملی همدلی سابق وجود ندارد، تصریح کرد: این موضوع را باید کادر فنی بررسی کند و نمی دانم داخل تیم چه خبر است. به هر حال همدلی نکته مهمی است و می تواند مسائل فنی را هم تحت تاثیر قرار بدهد. این اتفاقات قبلا در تیم ملی رخ داده بود و کادر فنی با تجربه ای که دارد تیم را از نظر روحی و روانی هم آماده می کند.

وی با اشاره به همگروهی ایران با تایلند، عربستان و کره جنوبی در جام ملت های آسیا، تصریح کرد: با قدرتی که فوتسال ایران دارد باید کشورهای دیگر از تیم ما بترسند. نباید نگران همگروهی با تایلند باشیم. اتفاقا خیلی خوب است که در این مرحله با تایلند روبرو می شویم چون در مراحل حذفی کار سخت تر می شد.

صانعی که سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران هم هست، درباره شرایط این تیم تاکید کرد: تقریبا ۴۰ بازیکن را از مجموعه فوتسال جوانان و امید جدا کرده ایم و اردوهای ما ادامه خواهد داشت. درخواست داده ایم تا برای سال بعد و پیش از شروع مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا، حداقل دو بازی خارجی داشته باشیم. البته پس از مرحله مقدماتی هم درخواست ۶ بازی داریم که تا آن موقع بررسی می شود.

سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال در پایان گفت: با توجه به شرایط فعلی، نمی توانیم برای برپایی اردو به خارج از ایران برویم و باید تیم های دیگر را به کشورمان دعوت کنیم. البته برای آگاهی از مشکلات خروجی بازیکنان در این سن باید حداقل یک سفر به خارج از ایران داشته باشیم تا هنگام مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا به مشکل نخوریم.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.