سرمربی پیشین بارسلونا و تیم ملی فوتبال اسپانیا بار دیگر هدایت ماتادورها را برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) به طور رسمی اعلام کرد لوئیس انریکه دوباره به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا انتخاب شده، این در حالی است که روبرت مورنو که بعد از جدایی انریکه از تیم ملی اسپانیا جانشین او شده بود، در پی برتری ۵ بر صفر شب گذشته تیم ملی اسپانیا در بازی تشریفاتی مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ مقابل رومانی، با بازیکنانش خداحافظی و از سمت سرمربیگری لاروخا کنار کشید.

روبیالیس در کنفرانس خبری گفت: ۱۹ ژانویه در نشستی که با مورنو داشتیم شرایط تیم ملی را برای او تشریح کردیم. همان موقع برای مورنو همه چیز را روشن کردیم که هر وقت که انریکه بخواهد می‌تواند به تیم ملی اسپانیا بازگردد. درهای تیم ملی همیشه به روی انریکه باز بود و در زمان درگذشت دخترش سه بار با او صحبت کردیم که آخرین موردش روز گذشته (سه‌شنبه) بود. به انریکه زنک زدیم که بگوییم مردم چقدر در این مدت نسبت به او محبت داشتند و اکنون لوئیس آماد بازگشت است.

انریکه که دوران موفقی را در بارسلونا بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ داشت و این تیم را به دو قهرمانی در لالیگا، سه قهرمانی در جام حذفی اسپانیا، یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا، یک قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، یک قهرمانی در سوپرجام اروپا و یک قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها رساند، در سال ۲۰۱۸ هدایت تیم ملی اسپانیا را برعهده گرفت اما پس از ۱۱ ماه حضور روی نیمکت این تیم (در پایان خرداد ماه) بنابه دلایل شخصی که بعداً بیماری فرزندش عنوان شد، از سمت سرمربیگری لاروخا کنار کشید. او در هفته اول شهریور ماه بود که با انتشار پیامی اعلام کرد دختر ۹ ساله‌اش که مدت‌ها با بیماری سرطان دست به گریبان بود، درگذشته است.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.