فدراسیون فوتبال که بعد از باخت تیم ملی مقابل عراق حتی یک عذرخواهی هم انجام نداد، امروز در مصاحبه‌های هماهنگ‌شده از برنامه‌های پشتیبانی خود دفاع کرد و اینگونه به حمایت از مهدی تاج پرداخت!

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در حالی پنجشنبه گذشته در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ برابر عراق شکست خورد که بعد از این باخت انتقادات زیادی به فدراسیون فوتبال و کادر فنی تیم ملی از سوی کارشناسان مطرح شد.

فدراسیون صبح روز جمعه بیانیه ای را صادر کرد و در آن به بیان مشکلات آماده سازی تیم ملی پرداخت که این بیانیه هم به خاطر عدم عذرخواهی فدراسیون، انتقادات زیادی را در پی داشت.

با گذشت سه روز از باخت تیم ملی، فدراسیون فوتبال حالا اقدام به انتشار مصاحبه هایی «هماهنگ شده» با مسئولان بخش های مختلف خود کرده است. این مصاحبه ها در واقع با هدف آرام کردن فضا و کاهش فشار روی فدراسیون به خاطر پشتیبانی های ضعیف از تیم ملی و عملکرد فنی مارک ویلموتس منتشر شده است.

مصاحبه با مرتضی محصص و میرشاد ماجدی رئیس و عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال و همچنین نیما نکیسا مسئول توسعه فوتبال گفتگوهایی است که در سایت فدراسیون منتشر شده است. حرف مشترک این سه مصاحبه یک موضوع است؛ فدراسیون فوتبال در بحث پشتیبانی و لجستیکی چیزی برای موفقیت تیم ملی کم نگذاشته است و اگر ایرادی هم هست، احتمالا متوجه مسائل فنی است نه فدراسیون! البته جالب است که محصص در دو روز گذشته از پاسخگویی به سئوالات خبرنگاران خودداری و حتی تلفن همراهش را خاموش کرده بود!

نیما نکیسا: «زمانی که فدراسیون برای تهیه امکانات تیم ملی به آب و آتش می زد برخی کجا بودند؟ باید انصاف داشته باشیم.»

میرشاد ماجدی: «می خواهم اینجا یک واقعیت مهم را بگویم. فدراسیون در این شرایط خاص اقتصادی حقیقتا در حوزه زیرساخت و ساختارها کارهای بزرگی کرده است. من خودم افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی در همه رده ها را داشتم و پس از آن مسولیت هایی اجرایی مستقیم را تجربه کردم. اینجا به صراحت می گویم که ما در سال های گذشته چنین امکانات و برنامه های لجستیکی را کمتر تجربه کردیم.»

مرتضی محصص: «فدراسیون فوتبال در بحث پشتیبانی همه امکانات لازم را جهت موفقیت کلیه تیم های ملی انجام داده است. روشن است که کار فنی متفاوت از کار پشتیبانی و مدیریتی است و نباید این دو مقوله را با یکدیگر مقایسه کرد ... بدون تردید برپایی اردو و برنامه ریزی منسجم در دستور کاری فدراسیون فوتبال قرار دارد و از هیچ تلاشی برای تدارکات و پشتیبانی تیم ملی دریغ نکرده است.»

به گزارش خبرنگار مهر، این صحبت ها و اظهارنظرها در حالی روی خروجی سایت فدراسیون فوتبال قرار داده شده که بعد از باخت تیم ملی، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و مشاور وی و سرپرست تیم ملی یعنی محمدرضا ساکت از انجام هر مصاحبه ای خودداری کرده و مواضع خود - از جمله مواضع ذکر شده در بالا- را از طریق روسا و مسئولان کمیته های تحت نظر خود در رسانه ها اعلام کرده اند.

نکیسا حتی در بخشی از گفتگوی خود اعلام کرده است: «زمان باخت اولین نوک پیکان به سوی مسئولان فدراسیون فوتبال است و زمان برد عکس های دسته جمعی و تعریف و تمجید.» این در حالی است که تجربه نشان داده در زمان برد این مسئولان درجه یک فدراسیون فوتبال هستند که آماده پاسخگویی به رسانه ها می باشند و نمونه بارز آن هم صحبت های تاج با خبرنگاران بلافاصله بعد از پیروزی پرگل مقابل کامبوج است.

بر هیچکس پوشیده نیست که مارک ویلموتس در ابتدای راهش با تیم ملی فوتبال ایران قرار دارد و هماهنگی بازیکنان تیم ملی با افکار او بخصوص با این وضعیت عدم برگزاری بازی های تدارکاتی و از دست رفتن «فیفادی‌ها» زمان زیادی می برد اما بخش عمده ای از انتقادات کارشناسان و دلسوزان فوتبال برخوردهایی است که فدراسیون فوتبال در پیش گرفته و می تواند باعث تداوم بحران در تیم ملی شود.

این خبر حدود ۸ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۳ )